Kanalizasyonlar tıkandı evleri lağım suyu bastı

Efeler’de bir mahallede rögarların dolu olması nedeniyle apartmanların zemin katlarını lağım suyu bastı. Kokudan geçilmeyen mahallede vatandaşlar, bulaşıcı hastalığın oluşmasından tedirgin.

Efeler İlçesi Güzelhisar Mahallesi 45. sokakta rögarların tıkalı olması nedeniyle 3 gündür sokak üzerinde bulunan apartmanların zemin katları lağım suyuyla dolup taştı. Apartman sakinleri ve çevredeki esnaf, aşırı kokudan duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerine durumu ilettiklerini dile getiren mahalle sakinlerinden Gökalp Çetin, “Aydın’ın merkezinde oturuyoruz. Ama sokağın kanalizasyon borusunun tıkanmasından dolayı, kanalizasyonların suyu olduğu gibi bizim apartmanların içine akıyor. Ne kadar kolikasit mikrobudur, bakterisidir, mikrobudur her şey buraya giriyor. Apartmanlarımın zemini gölet haline gelmiş durumda. Kokudan durulmuyor. Bu ikinci basışı. Birci basışında Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ’yi aradık. Bize bir tana vidanjörleri olduğunu söylediler. O da tamirde. Ne zaman geleceği belli değilmiş. Evlerimizin içi su dolarken belediye ekiplerini sabah 08:00’de aramamıza rağmen öğleden sonra ancak 14:00-15:00 saatlerinde gelebildiler. Sadece suları vidanjörle çektiler hiçbir ilaçlama ve temizlik yapmadılar. Aradan iki gün geçti ve tekrardan lağım suları dolmaya başladı. 45 sokak üzerindeki bütün apartmanları bok götürüyor. İki hafta önce kasırga gelecek diye bütün rögarların açık ve temiz olduğunu söyleyerek reklam yapmışlardı. Aradan bir iki hafta geçmeden ve yağmurlar yağmadan her taraf böyle oldu. Kış gelince nasıl olacak bilemiyoruz. Bir an önce sokaklarımızdaki rögarların açılıp bu suların apartmanlarımızdan temizlenip ilaçlanmasını istiyoruz” dedi.