Güncel

KUTO üyelerine ilk yardım eğitimi verildi

Kuşadası Ticaret Odası ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen iki gün on altı saatlik ilk yardım eğitimi tamamlandı.

Kuşadası Ticaret Odası’nın üyeleri için düzenlenen ilk yardım eğitimi uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Eğitimlerin sonunda katılımcılar yazılı ve uygulamalı sınavda başarı göstererek kursu tamamladılar ve sertifikalarını aldılar.

DOĞRU BİLGİYE SAHİP OLANLAR HAYAT KURTARIYOR

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından verilen ve toplam 16 saat süren eğitimde katılımcılar; temel ilk yardım uygulamaları, temel yaşam desteği, kanamalarda ve yaralanmalarda ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, bilinç bozukluklarında, göz kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, kırık-çıkık ve burkulmalarda, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında ve boğulmalarda ilk yardım gibi pek çok hayati önem taşıyan konularda ve hasta / yaralı taşıma teknikleri hakkında teorik ve uygulamalı olarak yoğun bir eğitim aldılar.

MAKETLER ÜZERİNDE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Aynı zamanda; yetişkin, çocuk ve bebeklerden oluşan ilk yardım maketleri üzerinde; ayrı ayrı olarak suni solunum, kalp masajı, boğaza kaçan yabancı madde ve olay yerinde yaralılara müdahale konularında uygulamalı eğitim alan katılımcılar, eğitimin sonunda yazılı ve uygulamalı olarak gerçekleşen sınavlardan başarıyla geçerek, İlk yardım sertifikası almaya hak kazandılar.

Bugüne kadar ilk yardım hakkında bildikleri pek çok şeyin yanlış olduğunu ve ilk yardım konusunda doğru bilgi edinmenin önemine değinen katılımcılar; ücretsiz olarak gerçekleşen sertifikalı ilk yardım eğitimi için Kuşadası Ticaret Odası Yönetimine teşekkür ettiler.

AKDOĞAN; ‘’ÜYELERİMİZE YÖNELİK FARKLI EĞİTİMLER DÜZENLENECEK’’

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, ‘’Pandemi sürecinin başladığı aylardan bu yana üyelerimize yönelik eğitimlere ara vermek zorunda kaldık. Sertifikalı ilk yardım eğitimi ile başlattığımız süreç devam edecek. Odamız üyelerine yönelik, farklı konularda verilecek eğitimlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek’’ dedi.