Jandarma, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için seferber oldu

İncirliova jandarma ekipleri tüm dünya ve ülke genelinde koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik hastaları sokağa çıkmamaları için uyarıyor, yardıma ihtiyacı olanların yardımına koşuyor.

İncirliova Kaymakamlığı, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu kurdu. İncirliova’da yardıma ihtiyaç duyanların talepleri, 112 Acil Çağrı Merkezi, Alo Polis 155 ve Alo Jandarma 156 ve İncirliova Belediye Başkanlığı iletişim hattı 0256 585 1224 üzerinden karşılanıyor. Vefa Sosyal Destek Gurubuyla eş güdümlü çalışan polis ve belediye ekipleri 65 yaş üstü vatandaşların dışarı çıkmaması için anons yapıyor.

İncirliova İlçe Jandarma Komutanlığı da kendilerine gelen talepleri yerine getirebilmek için harekete geçti. Kırsal Sınırteke, Erbeyli, Akçeşme, Karabağ, Yazıdere, Hacialiobası Mahallelerindeki vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren ekipler, önce markete giderek ihtiyaç sahipleri için alışveriş yaptı. Ardından kapı kapı dolaşan jandarma ekipleri ellerinde poşetlerle evde bekleyen yaşlı vatandaşların yüzünü güldürdü. Vatandaşlarda jandarmanın bu hizmetinden oldukça memnun kaldı. Evden çıkmayarak ihtiyaçlarını bu şekilde karşıladığını dile getiren vatandaşlar da, “Evden çıkmıyorum. İhtiyaçlarımı bu şekilde karşılıyorum. Allah hepsinden razı olsun” diyerek minnet duygularını ifade ettiler.