İncirliova’da cadde ve sokaklara atomizör dezenfeksiyon

İncirliova’da koronavirüs tedbirleri kapsamında cadde ve sokaklar atomizör ilaçlama yöntemiyle dezenfekte ediliyor.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden koronovirüs salgını, Türkiye'de de yayılmaya devam ederken, İncirliova Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında cadde ve sokakları atomizör ilaçlama yöntemiyle dezenfekte ediyor.

“DİP KÖŞE İLAÇLAMA DEVAM EDİYOR”

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında daha kapsamlı bölgelere nüfus eden atomizör ilaçlama yöntemini de kullandıklarını belirterek, “Virüsün ülkemizde görülmeye başladığı ilk günden itibaren İncirliova Belediyesi olarak biz tam bir seferberlik halindeyiz, diğer birimlerden kaydırma yaparak temizlik ekibimizi daha da güçlendirdik. Kamu binaları ve banka şubeleri gibi tüm kapalı alanlar dışında saha ilaçlamasını da arttırdık. Ekiplerimiz ilçemizin en kalabalık nüfusuna sahip Cumhuriyet ve Acarlar mahallelerinde ve diğer mahallelerin sokak ve caddelerinde alan ilaçlaması yaptı. İlaçlama ve dezenfekte çalışmalarımız ilçemiz genelinde periyodik olarak devam ediyor. İncirliova’yı dip köşe ilaçlıyoruz. Biz belediye olarak gerek 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olup da sokağa çıkamayan vatandaşlarımıza yardım olsun, gerek ilaçlama olsun her konuda üzerimize düşen görevleri yapıyoruz, salgına karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Ancak bu mücadele tek taraflı olmaz, vatandaşlarımızda sağduyulu olmalı, alınan tedbirlere titizlikle uymalı, evlerinde kalmalıdır. Türk Milleti olarak bu zor günleri dayanışma içerisinde hep birlikte aşacağız” dedi.

Ekipler çalışmalarını sürdürürken, vatandaşlar yapılan çalışmalar ve alınan önlemler için İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya teşekkür etti.