İlkokul öğrencilerine ayakkabı dağıtıldı

Türk Kızılayı Aydın Şubesi ve FLO Ayakkabıcılık işbirliğinde yapılan etkinlik kapsamında Efeler ve Yenipazar İlçelerindeki ilkokullarda eğitim gören öğrencilere ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.Aydın'da 255 öğrenciye ayakkabı, 130 öğrenciye ise sırt çantası ve kırtasiye malzemesi hediye edildi.

Kızılay ve Flo Mağazası´nın başlattığı yardım kampanyası kapsamında Efeler Çeştepe İlkokulu´nun 255 öğrencisine ayakkabı, Yenipazar´da ilkokul birinci sınıfta okuyan 130 öğrenciye de sırt çantası ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Çeştepe İlkokulu'nda hediyelerin dağıtımına Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Yurdabekçi ve Ercan Tan, Filo Mağazası Genel Müdürü Tahir Bayraksoy, Kızılay Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci, Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, Aydın İl Göç İdaresi Müdürü Soner Koç ve Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen katıldı. Öğrenciler, Kaymakam Şahin ve beraberindekileri çiçeklerle karşılayıp, halk oyunları gösterisi yaptı.

Gösterinin ardından, sınıfları ziyaret eden Kaymakam Şahin ve beraberindekiler, tüm öğrencilere ayakkabı hediye etti. Yeni ayakkabılarına kavuşan öğrenciler, çok mutlu oldu.

Eğitim öğretim hayatına yeni atılan öğrencileri sevindirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, öğrencilere hediye dağıtılmasına Aydın Şube Başkanı Bekir Sıktı Pekmezci'nin vesile olduğunu belirterek, "Çocuklara, ayakkabı giydirmekten dolayı çok mutluyuz. Kızılay olarak biz her zaman elimizden gelen hizmetleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

Güzel bir yardım kampanyası gerçekleştirildiğini vurgulayan Efeler Kaymakamı Şahin, Çeştepe İlkokulu’nun seçilmesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, “Kızılay ve Flo firmamıza çok teşekkür ediyorum. Nice yardımlarda buluşmak dileğiyle diyorum, ayakkabılar öğrencilerimize hayırlı olsun. Tabi Kızılay’ımız yurt içinde ve yurt dışında göğsümüzü kabartan yardım kuruluşumuz." diye konuştu.