İlk iftar şehit yakınlarına ve gazilere verildi

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 11 ayın sultanı Ramazan ayının ilk gününde iftar yemeğinde şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.

Efeler İlçesinde bir restaurantta düzenlenen iftar yemeğine şehit yakınları, gaziler ve yakınları ile protokol katıldı. Şehit yakınları ile gazilerin onuruna verilen iftar yemeği toplam 750 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. İftardan önce Kuran-ı Kerim okundu. Dualar edildi. Ezanın okunmasıyla birlikte şehit ve gazi yakınları, su ve hurma ile iftarlarını açtı.

Aydın’da son derece güzel bir ortamda Ramazan’a idrak ettiklerini ifade eden Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Ramazanın öncelikle ilimize, ülkemize, tüm coğrafyamıza, İslam coğrafyasına ve tüm dünyaya sulh, sükun, barış, esenlik getirmesini diliyorum Allah’tan. İnşallah memleketimizde, milletimizde huzura, sükuna, esenliğe kavuşur. Ramazanın ilk gününde ilk iftarı kıymetlilerimiz, bizim başımızın tacı şehitlerimizin yakınlarıyla ve gazilerimizle yapmak istedik. Allah nasip etti sizlerle beraber olduk. Ondan dolayı şükrediyoruz. Allah bu millete zeval vermesin. Bu devlete zeval vermesin. Bu ülke ilel ebet payidar olsun. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Onlara çok şey borçlu bu ülke. Onların haklarını ödememiz mümkün değil” dedi.

Babası Kore’de gazi olan Eray Ay, “Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Biz onların sayesinde burada yemek yiyoruz. Allah devletimize, askerimize, emniyet güçlerimize zeval vermesin. Onlar için her zaman duacıyız. Ne zaman bir şehit haberi duysak kendi evladımız gibi üzülüyor, ağlıyoruz. Bütün İslam aleminin Ramazan hayırlı olsun” diye konuştu.