İl Sağlık Müdürü Dr. Açıkgöz'den brifing

İnşaatına başlanan Aydın Şehir Hastanesi’yle ilgili AK Partili vekillere brifing veren İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, yatak kapasitesi bin 400’e kadar çıkacak hastaneyle birlikte Aydın’ın sağlık kalitesinin artacağına dikkati çekti.


Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Posacı ile beraberindeki heyete, kentteki sağlık yatırımları hakkında brifing verdi.

Müdürlük binasında gerçekleşen etkinlikte konuşan Açıkgöz, “Ülkemizde sağlık yatırımları büyük bir hızla devam ediyor. Yakın geçmişte hizmete giren Köşk, Sultanhisar hastanelerimiz, merkezdeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ve İl Sağlık Müdürlüğü binamız, Kuşadası MR hizmeti, bütün ili birleştirdiğimiz ortak bilişim altyapısı ve şu ana kadar açtığımız 50’nin üzerinde yoğun bakım yatağımız vatandaşlarımıza hâlihazırda hizmet vermekte” diye konuştu.

“DEVLET İMKÂNLARIYLA YAPILIYOR”

Aydın Şehir Hastanesi’nin Şevketiye Mahallesi’nde 140 bin metrekarelik bir alanda inşa edileceğini anımsatarak, şöyle devam etti: “Kasım 2020 tarihi itibarıyla yüklenicisiyle sözleşme imzalandı. Şehir hastanesi projemizde 585 kişilik tek odalar, bunların bazıları çift olarak planlandığında bin 170 yatak kapasitesine ulaşılmakta. 230 yoğun bakım yatağı olacak. Aydın Şehir Hastanemizin toplam yatak kapasitesi bin 400 olarak devam edecek. Aydın Şehir Hastanesi, kamu – özel ortaklığıyla değil, devletimizin kendi imkânlarıyla yaptığı bir hastane olacaktır. Deprem riski dolayısıyla bazı özel düzenlemeler yapıldı. Bölgenin en güvenli binalarından birisi haline gelecek.”

“HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ”

Hastanenin iç ve dış donatılarından söz eden Açıkgöz, “Haklı gururunu yaşadığımız, hayalini kurduğumuz, gerçekleşmesini hep birlikte izleyecek olduğumuz şehir hastanemiz ilimize birçok yeniliği beraberinde getirecek. Adından söz ettiren, sevk eden değil, sevk alan bir il olma hedefimizi çok yakın bir tarihte Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz. Böylelikle Aydın’ın sağlık kalitesi artacak” görüşlerini dile getirdi.

Sunumun ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Açıkgöz ile AK Parti heyeti, Şevketiye’deki şantiyeye giderek incelemelerde bulundu.

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, burada yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır beklediğimiz bir yatırımdı. Aydın için çok ihtiyaç olan hizmet aracıydı. Bu anlamda 950 yataklı denilmekle birlikte, bin 400’e kadar çıkacak. 2 yılda inşallah bitecek. Daha erken de bitme ihtimali var. Mevcut hastanelerimiz fiziki anlamda yetersizdi. Bununla birlikte bu ihtiyaçlar giderilecek. İlimiz güzel bir hastaneye kavuşacak” dedi.

“SEVK EDEN DEĞİL, SEVK ALAN OLACAĞIZ”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz da “Aydın için hasretle beklediğimiz bir an. İnşallah nihai sonucuna, 2020 Aralık ayı gibi kavuşuruz. Ben daha önce de biteceğine inanıyorum. Aydın, artık sevk eden değil, sevk alan konuma gelecek. Bu çok önemli bir şey. Türkiye, salgın döneminde böyle bir yatırıma temel atabiliyor. Aydın, sonraki yıllardaki nüfusa hazırlık yapıyor” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ise bu büyüklükte bir yatırım için 2 yılın uzun bir süre olmadığını belirterek, “İnşallah daha öne çekmeye çalışacağız. Sağlıkta da Aydın hak ettiği yere ulaşacak. Türkiye, dünyada sağlık konusunda önde gelen ülkelerden birisi oldu” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen de “İnşallah kazasız belasız inşaat tamamlanır. Hep birlikte açılışını yapmayı Rabbim nasip eder. Aydın’a tekrar hayırlı olsun” yorumunu yaptı.

AK Partili vekiller ve İl Başkanı Özmen Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.