İYİ Partili Demirci, başkanlığa talip

Diş Hekimi Süleyman Demirci, 12 Temmuz’daki kongrede İYİ Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Demirci, Aydın’dan 4 milletvekili çıkarmayı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmayı hedeflediklerini bildirdi.

Diş Hekimi Süleyman Demirci, 12 Temmuz’daki kongrede İYİ Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Demirci, Aydın’dan 4 milletvekili çıkarmayı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmayı hedeflediklerini bildirdi.

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nın 12 Temmuz’da yapılacak 2. Olağan Kongresi’ne geri sayım sürüyor.

Aydın’da serbest diş hekimliği yapan Süleyman Demirci, 12 Temmuz’daki kongrede il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Demirci, Aydın’dan 4 milletvekili çıkarmayı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmayı amaçladıklarını vurguladı.

Nevzat Biçer Parkı’nda düzenlenen toplantının açış konuşmasını yapan İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner, mevcut yönetimin karşısına tek adayla çıkmak istediklerini ancak anlaşma sağlanamayınca Efeler İlçe Teşkilatı’nın kendi çalışmasını yaparak Süleyman Demirci’yi destekleme konusunda görüş ortaya koyduğunu anlattı.

Demirci’ye başarılar dileyen Taner, “Allah yar ve yardımcısı olsun. Hepimiz şunu iyi biliyoruz ki, Türkiye’nin İYİ Parti’ye ihtiyacı var. İYİ Parti’nin de sizlerin çalışmasına ihtiyacı var. Burada biz sadece bir il başkanı seçmeyeceğiz. Seçeceğimiz il başkanı ilçelerle, partililerle birlikte, Türkiye’de iktidarın değişmesi için, ortak hedefimiz olan parlamenter sistemin geri gelmesi için, bu kötü gidişin sona ermesi için hep birlikte bir mücadele vereceğiz” dedi.

“HAYIRLI OLSUN”

İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman ise il kongresiyle ilgili çalışmalara başladıklarını belirterek, “Bizim kendi listemizden bir ilçe başkanı, iki il başkan adayı çıktı. Biz bu sürece birlik beraberlik içinde hareket ederek geldik. Ben her zaman bu birlik beraberlik içinde hareket ederek de il başkanlığı seçimlerine girmek istedim. Ama geldiğimiz süreçte, kendi ilçe yönetimimizle yaptığımız değerlendirme – istişare ve oylama neticesinde Sayın Süleyman Demirci Bey’e bu süreçte destek olmaya başladık. Şimdiden kendisine hayırlı olmasını diliyoruz. 12 Temmuz’da seçilecek il başkanı, hepimizin il başkanıdır” ifadelerini kullandı.

Toplantıda son sözü alan İYİ Parti İl Başkan Adayı Süleyman Demirci ise sözlerine, “Mutlaka bunun altından kalkacağız. Sizleri mahcup etmeyeceğiz. Aydın’da başımız dik gezeceğiz” ifadeleriyle başladı. Özgeçmişini anlatan Demirci, “12 Temmuz Pazar günü İYİ Parti Aydın İl Kongresi’nde aday olarak güzel Aydın’ımıza hizmet edebilmek için bu göreve talip oldum. Ekibimle birlikte kongrede görevi devralmak için yola çıkıyoruz” dedi.

“ARTIK BİZ DE VARIZ”

Hayal ve hedeflerinin olduğunu belirten Demirci, şöyle konuştu: “Yerel hedeflerimizin başında, ilk yapılacak milletvekili seçimlerinde doğu, merkez, batı ve Koçarlı, Çine, Karpuzlu üçgenini kapsayan bölgelerimizde önseçimle belirleyeceğimiz 4 milletvekili adayımızı Aydın’dan Ankara’ya göndermek var. Bu hedef, İYİ Parti için hayal değil. Gerçeğin ta kendisidir. Milletvekili seçimlerinde yakalayacağımız başarının sonunda her siyasi partinin hayali olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı hayalini de gerçekleştireceğiz inşallah.”

CHP’yle seçim ittifakı yaptıklarını ancak ayrı bir siyasi parti olduklarını dile getiren Demirci, “Birinci hedefimiz Büyükşehir Belediyesi’ni Aydın’da kazanma hedefimiz var. Bu bizim hakkımız. Her siyasi partinin olduğu gibi bunu hedefliyoruz tabii ki. Büyükşehirler, sadece önceden gelişmiş iki partiye ait değil. Artık biz de varız” sözlerine yer verdi.

Kadınların ve gençlerin yönetimlerde görev almasını sağlayacakları sözünü veren Demirci, İl Divan Heyeti’nin çoğunluğunu kadınlardan oluşturacaklarını sözlerine ekledi.