İkinci el piyasası virüse rağmen hareketli

Aydın Otonomi Başkanı Hasan Yoğurtçu, ikinci el araç piyasasında hareketlilik yaşandığını kaydetti. Yoğutçu, galerici esnafının seyahat yasağının kalkmasını beklediğini de ifade etti.


Aydın Otonomi Başkanı Hasan Yoğurtçu, koronavirüs salgını döneminde ikinci el araç piyasasının durumunu değerlendirdi.

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından herkesin tedirginlik yaşadığını anımsatan Yoğurtçu, “Çünkü birçok insanın bankalara borcu var. Bu yüzden herkesi bir düşünce aldı. Ama Allah’a çok şükür devletimiz üstesinden geliyor” yorumunu yaptı.

“KISITLAMA BİTERSE DAHA İYİ OLACAK”

İkinci el araç piyasasında 2019’un son aylarında başlayan hareketliliğin bu dönemde de devam ettiğini anlatan Yoğurtçu, “Seyahat kısıtlaması biterse daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Çünkü şu anda galericiler İstanbul’a, Ankara’ya gidemiyor. Otobüs yolculuğu da yok. Örneğin Artvin’den, İskenderun’dan bile arayıp araç isteyenler oluyor. Dolayısıyla seyahat kısıtlamasının sona ermesini bekliyoruz” diye konuştu.

Bu dönemde sıfır otomobilde istediğini bulamayanların arabasız kalmamak için sıfıra yakın ikinci eli tercih ettiğini dile getiren Yoğurtçu, bu durumun ikinci el araçların fiyatlarını da artırdığını aktardı.