Yenipazarlı yeniden aday

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Aydın Şubesi Başkanı Gürkan Yenipazarlı, 22 – 23 Şubat’taki genel kurulda göreve yeniden talip olduğunu açıklayarak, meslektaşlarından ‘beyaz liste’ için destek istedi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi Başkanı Gürkan Yenipazarlı, 22 – 23 Şubat tarihlerinde yapılacak olan seçimli olağan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Ekibinde yer alan meslektaşlarıyla birlikte oda binasında basın toplantısı düzenleyen Yenipazarlı, beyaz listeye destek çağrısında bulundu.

Genel kurulda odanın 14’üncü dönem yönetimi için seçimlerin yapılacağını belirten Yenipazarlı, 13’üncü dönemde görev yapan yönetim kuruluna, genel merkez delegelerine, temsilcilik kurullarına ve çalışanlara teşekkür etti. İnşaat Mühendisleri Odası’nın ana yönetmeliğinden örnekler veren Yenipazarlı, “Odamızın amacı halkın ve ülkenin yararı, mesleğin gelişmesi, meslek mensuplarının onur, hak yetki ve mesleki çıkarlarını korumak, geliştirmek amacı ile her türlü çalışmaları yapmaktır. Bugüne kadar bu amaca yönelik hizmet etmiş olan tüm yöneticilerimizi saygı ve sevgiyle anıyorum” diye konuştu.

“KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI”

“Bu hizmetleri gerçekleştirirken, adil, eşit yönetim, sorumluluk bilinci ve dürüstlük çerçevesinde çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz” diyen Yenipazarlı, şöyle devam etti: “Herhangi bir siyasi iradeye bağımlı olmadan, üyelerimizin hakları ve şehrimizin menfaatleri için gereken her türlü çalışmayı gerçekleştireceğiz. Geniş, katılımcı bir yönetim anlayışı ile kamuda ve serbest piyasada çalışan arkadaşlarımızın sorunları ve ihtiyaçlarını karşılamak için odamızın imkânları ve yetkileri çerçevesinde elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. Sorunları, meslektaşlarımızla sürekli iletişim halinde olarak, hayal ürünü olmayan gerçekçi, uygulanabilir yaklaşımlar dâhilinde çözmeye çalışacağız.”

“İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

Sektörün tüm paydaşları arasında iletişimi sağlayacak bir yönetim anlayışıyla yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek meslektaşlarını güncel tutmanın en önemli hedefleri arasında olduğunu vurgulayan Yenipazarlı, şunları kaydetti: “Her vatandaşımızın depreme dayanıklı güvenli yapılarda yaşamaya hakkı vardır. Bu anayasal bir hak olan yaşama hakkıdır. Aydın ilimiz birinci derece deprem bölgesinde yer almaktadır. Bölgemizde deprem olacak mı sorusundan ziyade mevcut yapılarımız depreme ne kadar dayanıklı sorusunu sormamız gerekmektedir. Bizler inşaat mühendisleri olarak güvenli yapılar üretilmesi için bilim ve teknolojiyi kullanarak her türlü çalışmayı yapmaktayız. Depremler olmadan mesleğimizin öneminin anlaşılması gerekmektedir. Bölgemizdeki yerel yöneticiler ile bu konuda her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu tekrar söylemek isteriz.”

Yenipazarlı, bu düşünceler ışığında, İMO Aydın Şubesi’ni katılımcı, çoğulcu ve dürüst yönetim anlayışıyla yönetmek üzere, ekibiyle birlikte genel kurulda yönetime aday olduğunu ifade etti.

Beyaz listede yer alan isimler ise şöyle: “H. Gürkan Yenipazarlı, Murat Biçer, Selman Sağlam, Bülent Öz, Murat Serçin, Nalan Büyükkırlı, Serhat Oymak.”