Minik Berfin'e bisiklet ödülü

İçişleri Bakanlığı’nca trafik konusunda düzenlenen ‘Dikkat Sizden, Notlar Bizden’ projesi kapsamında paylaşımları en çok beğeni alan öğrencilerden Berfin Uryan, bisikletle ödüllendirildi. Minik Berfin’e ödülünü Vali Köşger verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kurallarına uyulması ve çocuklarda trafik bilincinin yerleştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Dikkat Sizden, Notlar Bizden’ projesi kapsamında paylaşımları en çok beğeni alanlar arasında bulunan ilkokul öğrencisi Berfin Uryan, bisikletle ödüllendirildi. Yarışma sonucunda ödül olarak verilen 100 bisikletten birini almaya hak kazanan minik Berfin, ödülünü Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’den aldı.

EBEVEYNLERİNE NOT VERDİLER

Valilik binasında gerçekleşen ödül töreninde konuşan Vali Köşger, “Bakanlığımızın projesi kapsamında Ramazan Bayramı tatili süresince uygulama noktalarında çocuklarımıza trafik karnesi dağıtmış ve karnelerin nasıl doldurulacağı konusunda bilgi vermiştik. Çocuklarımız aileleriyle yaptıkları seyahatler sırasında aracı kullanan ebeveynlerine notlar verdiler. Doldurdukları karne fotoğraflarını twitter üzerinden paylaşarak yarışmaya katıldılar. En çok beğeni alan karnelerden biri de Berfin Uryan’ın paylaştığı karne oldu ve kendisi yarışma sonucunda ödül olan 100 bisikletten birini almaya hak kazandı. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi. Törene babasıyla katılan minik Berfin ise Vali Köşger’e teşekkür etti. Programa, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ile İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnan da katıldı.