Lösemililer için seferber oldular

CHP Aydın Gençlik Kolları üyeleri, lösemi nedeniyle şifa bekleyen Yılmaz Çelen ve kızı Ebru Çelen ile diğer hastalar için ‘Lösemiye Umut Ol, Kan Ver Yaşat’ parolasıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası başlattı.

CHP Aydın İl Gençlik Kolları ve Efeler İlçe Gençlik Kolları üyeleri, şifa bekleyen lösemi hastaları için ‘Lösemiye Umut Ol, Kan Ver Yaşat’ adıyla bir kampanya gerçekleştirdi. Efeler Barış Selçuk Basın Parkı’ndaki Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne gelen gençler, kök hücre ve kan bağışında bulundu.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, yaptığı açıklamada, “Ebru ve Yılmaz Çelen için, baba ve kız için bağış yapıyoruz. Onlar ilik nakli bekliyor. Kendilerine yardımcı olmak istiyoruz. Buradaki arkadaşlarımızın çoğu birkaç ay önce Ecrin kardeşimiz için de kök hücre bağışı yapmıştı. Hepimizin kaydı Kızılay’ın bankasında mevcut. Elimizden geldiği kadar, bir nebze olsun umut vermek, umut aşılamak, umudu yeşertmek istiyoruz. İnsanların umuduna su serpmek istiyoruz. Burada olmamızın tek gayesi bu. Elimizden geldiği kadar bu ve benzeri sosyal sorumluluk çalışmaları içinde olacağız” diye konuştu. Kampanyaya, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir de destek verdi.