Aydın Barosu'nda çocuk şenliği

Aydın Barosu ve Bahçeşehir Okulları işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen çocuk şenliğinde minikler hoşça vakit geçirdi.

Aydın Barosu ve Bahçeşehir Okulları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ortak bir çalışmaya imza atarak çocuk şenliği düzenledi. Baro sosyal tesislerinde düzenlenen etkinliğe aileleriyle birlikte katılan çocuklar, gönüllerince eğlendi.

Aydın Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Koordinatörü Avukat Rabia Altuntaş Çiftçi, çocukların geleceğin teminatı olduğunu vurgulayarak, “Dünyadaki genel eğilim nedeniyle çocuklarımız okulda, sokakta, bakım kurumlarında giderek artan oranda şiddete ve tacize, tecavüze maruz kalmaktadır. En son meydana gelen olaylar vicdanları sızlatmaktadır. Sert hukuk kurallarının yetersiz kaldığı artık bir an önce koruyucu ve suçu önleyici tedbirlerin alınması bunun için de gerekli çalışmaların yapılması gerektiğine dikkat çekmek istiyoruz. Çocuklarımızın bu şiddet kültürüyle yetiştiklerini görmek ve onları koruyamamak hepimizi içten yaralamaktadır” dedi.

‘ÇOCUK İSTİSMARINA SON’

Çocukların şiddetten uzak bir toplumda Cumhuriyet değerleriyle büyümesini dileyen Altuntaş Çiftçi, “Bugünü çocuklara armağan eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimize minnettarlık içinde rahmetle anıyor, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz” ifadelerini kullandı. Etkinlikte gönüllerince eğlenen çocuklar, ‘Çocuk istismarına son’, ‘Suçlu çocuk yoktur, suça itilmiş çocuk vardır’ yazılı balonlar uçurdu.