‘Kula kulluk zincirine izin vermeyeceğiz’

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, egemenliğin belli bir zümreye veya aileye değil, halka ait olduğunu belirterek, “Kula kulluk zincirine izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Başkomutan, kurtuluş savaşının önderi, eşsiz siyasi ve askeri deha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğu intikalinin 80. yıldönümünde, büyük bir özlem ve minnetle andığını belirten Bülbül, şu görüşleri aktardı:

“Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi ve ilkesi bugün hala geçerliliğini koruyan unsurlarla doludur. Bu nedenledir ki Mustafa Kemal Atatürk, bu topraklarda ve dünyanın her noktasına önderlik sıfatını korumaktadır. Cumhuriyeti ve kazanımları yıkmaya çalışan odaklar bilmelidir ki, tıpkı 1923'te olduğu gibi egemenlik, belirli bir zümreye veya aileye ait değil aksine tüm halkındır. Yurttaşlarımızın boynuna geçirilmek istenen ‘kula kulluk zinciri’ne izin vermeyeceğiz. Cumhuriyetimizin harcı olan laik ve sosyal hukuk devleti ilkemiz bugün de halkımıza dayatılan ekonomik, sosyal sorunların çaresidir. Ulu Önder'in kurucusu olduğu partimiz, bu sorumluluğun bilincinde olarak halkımızın canı pahasına aldığı kazanımların en büyük savunucusudur. Cumhuriyet Halk Partisi bu görev ve sorumlulukla ülkemizde yıkılan adaleti yeniden sağlayacak ve demokrasimizi güçlendirerek Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'i bir kez daha anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”