Erol, başkanlığa yeniden talip

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Hiçbir zaman tutamayacağım sözleri vermedim. Vatandaşımız da teveccüh ederse belediye başkanlığı görevine devam etmek istiyorum. Süreç başlayınca başvurumu yapacağım” dedi

Buharkent Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Erol, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde başkanlığa yeniden talip olduğunu bildirdi.

Erol, yaptığı açıklamada, 2014 yılından bu yana Buharkent Belediye Başkanlığı görevini özveriyle sürdürdüğünü kaydetti. Adaylık için henüz resmi başvuru sürecinin başlamadığını belirten Erol, “Vatandaşımız teveccüh ederse belediye başkanlığı görevine devam etmek istiyorum. Resmi süreç başlayınca gerekli müracaatlarımı yapacağım. Bu anlamda yeniden adayım” dedi.

Başkan Erol, “Tutamayacağımız sözleri hiçbir zaman vermedik. 4 buçuk yıllık süre zarfında verdiğimiz sözlerin yüzde 90’ını yerine getirdik. İlçemizin daha yaşanabilir bir yer olması için çalıştık. Birkaç projesi hazırlanan vaatlerimiz var. Onların da inşaatlarına başlarız inşallah. Ondan sonra sözlerimizin tamamını yerine getirmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

“OSB’Yİ AYAĞA KALDIRDIK”

Dört buçuk yıllık zaman diliminde en büyük ve önemli projesinin Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin işlevsel hale getirilmesi olduğunu vurgulayan Erol, “Buharkent Organize Sanayi Bölgesi, 2001 yılında kurulmuş ama ileriye götürülememiş. 2009’dan sonra yönetimsiz bırakılmış bir organize sanayi bölgesini yeniden ayağa kaldırdık. Kamulaştırma işlemlerine başladık. Uzun sürdü, dava konusu olan parseller oldu. Çok şükür onlar bitti. Birkaç hafta sonra inşaat ruhsatları gelmeye başlayacak. Fabrikalar kurulmaya başlanacak. Önümüzdeki yıl içerisinde de işe giren, istihdam edilen vatandaşlarımız olacak. Bu anlamda sözümüzü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Buharkent Organize Sanayi Bölgesi yalnızca ilçemizi değil, bölgeyi de ilgilendiriyor. Nazilli’yi, Kuyucak’ı, Karacasu’yu da ilgilendiriyor. O ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza da istihdam sağlanmış olacak” dedi.

Belediye başkanlığı süresinde birçok seçim geçirdiklerini anlatan Erol, “Hepsinde de kendi seçimimiz gibi çalıştık. Yine aynı şekilde bu sorumluluğun bilincindeyiz. AK Parti’nin Büyükşehir’i alması çok elzem.Yürürlükteki Büyükşehir Yasası’nda sadece ilçe belediyelerini almak yetmiyor. Biz de Büyükşehir’in kazanılması için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.