Aydın’a 8. Ar-Ge merkezi açıldı


Aydın’ın önde gelen firmalarından OKT Trailer tarafından Ar-Ge Merkezi görkemli törenle hizmete açıldı. Küreselleşen dünyada Aydınlı Efelerin milletin ekmeğine daha fazla ekmek katmak için çalıştıklarını vurgulayan AK Parti TBMM Gurup Başkanı Naci Bostancı, Türkiye’nin Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlının ihtişamından daha muhteşem bir geleceği kuracaktır. Hep birlikte bunu yapacağız” dedi.ASTİM Organize Sanayi Bölgesinde bulunan OKT Trailer yönetim binasında bulunan AR-GE merkezinin açılışına AK Parti TBMM Gurup Başkanı Naci Bostancı, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahri Erdel, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, yurt dışından gelen iş adamları, kurum müdürleri, Aydınlı iş adamları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Uzun ve titiz bir çalışmanın ardından Aydın’da 8’inci Ar-Ge merkezini kazandıran OKT Trailer yöneticileri, Türkiye’ye ise 964 Ar-Ge Merkezi'ni kazandırmanın gururunu yaşadıklarını vurguladılar.

Özel günde kendilerini yalnız bırakmayan bütün konuklara teşekkür ederek konuşmasına başlayan OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, “Ar-Ge merkezi OKT Trailer ailesi olarak hep hayalinizdi. Bu hayali gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Merkezimiz Yüksek Teknolojisiyle, estetik ağı ve yenilikçi bir yaklaşımıyla sizlere hizmet verecektir. OKT Trailer kurulduğu günden beri pek çok ilke imza attı. Yapılan bu başarılı çalışmalarda azim ve sebat olduğu kadar meraklı bir yaşam tarzının da önemli bir bayı vardır. O yüzden merkezimize ‘Merak Merkezi’ adını verdik. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir gün merak içinde geçirmek diğer duygulara göre yüzde 20 daha fazla zihinsel ve fiziksel enerji sağlıyor. Gücümüzü meraklı yapımızda alıyoruz. Araç üstü sektörünün geldiği noktaya hepinizin dikkatini çekmek isterim. Artık küresel ekonomide iş ortaklarımızın beklentileri standart bir ürün veya hizmet anlayışından ziyade özel çözümler sunma perspektifindedir. Hızlı, esnek ve aynı dili konuşan bir çalışma prensibi teknolojik gelişmelerin de aynı takibi ile benimsenmelidir” dedi.

“TALEPLERİ HIZLI VE KUSURSUZ ŞEKİLDE KARŞILAYACAĞIZ”

Maraş, “Bizlerde Ar-Ge merkezini hazırlarken bu zamana kadar oluşan bilgi ve birikimimiz iş ortaklarımızdan gelen beklentilerle birleştiren sonuçları elde ettik. Dürüst Center'da son teknoloji yatırım yapılmış ve bilişim sektörünün en üst noktasına ulaşılmıştır. Burada görev yapan kalifiye mühendis ve teknik ekip sürekli tasarım çalışmaları yapacak, iş ortaklarımızdan gelen talepler, beklentiler doğrultusunda hızlı ve kusursuz gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra tüm süreçlerimizi de işlevselliği arayan bakış açımızı hep kurum hafızanızda ki verileri sanalaştıran kolay erişilebilir, izlenebilir yerli ve sanayi 4.0 sisteminin tek kaynaktan yöneten ve entegre iş zekası uygulamaları kapsayan yazılır Ar-Ge faaliyetleri yapmayı hedefliyoruz. Problemleri en az maliyetle çözümü, problem oluşmadan alınan önlemler. Merkezimizde yapılacak olan simülasyon pratik bir yaklaşım sağlayacaktır. Bununla birlikte OKT Trailer, sektöründe bu zamana kadar pek çok yeniliğe öncülük etti. Bu yenilikler insana teknolojiye yapılan yatırımlarla sürekli hale getirildi. Uzun bir süredir çalışmalarını titizlikle devam eden sektörün dördüncüyü Aydın ilimizin 8. ülkemizin 964 Ar-Ge Merkezi'nin hizmete açılmasında katkı sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, üniversite-sanayi işbirliğine desteklerini esirgemeyen değerli akademisyenlerimiz da çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“HIZLA DEĞİŞEN BEKLENTİLERİ VE GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Aydın’da 37 yıl önce Ramazan ve İsmet Maraş’ın başlatmış olduğu yolda birlik ve beraberlik içerisinde ilerlediklerini ifade eden OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, “Bu yolculuğumuz sırasında geçtiğimiz bazı kilometre taşları var. Günümüzde rekabet oldukça yoğun. Bu çetin mücadelede inovatif olmak zorundasınız. Hızla değişen teknoloji insan beklentilerindeki farklılık ve değişen global ekonomik göstergeler karşısında sanayi gelişiminde bir değer ve farklılık oluşturmak gerekiyor. İnsani merkezli yaklaşımı benimseyen OKT Trailer, aynı zamanda teknolojiye, araştırmaya ve geliştirmeye senelerdir yatırım yapmaktadır. Bugünkü merkezimiz araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın önemli bir noktası olmakla birlikte ne ilk nede son projemizdir. ‘Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir’ düsturuyla hareket etmeyi benimsiyoruz. Bunu yaparken değişimin ülkemize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza katkı sağlamasını hedefleme devam edeceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN MUHTEŞEM BİR GELECEĞİ VAR”

Küreselleşen dünyada Aydınlı Efelerin milletin ekmeğine daha fazla ekmek katmak için çalıştıklarını vurgulayan AK Parti TBMM Gurup Başkanı Naci Bostancı, “ Ar-Ge faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok. Türkiye’de yüzde 1’in üzerine çalışmaları çıkaracağız. Afrika ile bağlantılar kuruluyor. Afrika, emin olun dünyanın geleceğidir. Afrikalı iş adamlarıyla birlikte hem onların hem de bizim zenginliklerimizi arttırmak için el birliğimiz devam edecek. Afrika’nın acılı bir tarihinin olduğunu biliyoruz. Afrika’da sömürgeci güçlerin nelerle uğraştığını hepimiz biliyoruz. Bizim Afrika’ya bakışımız kardeşliğin, ortak kazanmanın ve insanlığın bayrağını ortak yükseltmektir. Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlının ihtişamından daha muhteşem bir geleceği kuracaktır. Hep birlikte bunu yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından OKT Trailer Ar-Ge merkezinin açılışı protokol tarafından yapıldı. Daha sonra konuklara Ar-Ge merkezini gezdiren yöneticilere mühendisler tarafından bilgi verildi.