Kuşadası istedi büyükşehir yapamadı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde başıboş sürü şeklinde gezen köpekler, mahalle sakinlerini ve okula giden öğrencilere saldırarak tedirgin ediyor.

Başıboş köpeklerin can güvenliklerini tehdit ettiğini ileri süren mahalle sakinleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne şikayetlerini bildirmelerine rağmen yetkililerin her hangi bir önlem almadığını söyledi.

“Kuşadası ister büyükşehir yapar” sloganıyla yola çıkan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası’nda vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atan olaya kayıtsız kaldı. Kuşadası’nın en büyük mahalleleri arasında yer alan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Kadınlar Denizi Mahallesinde sürü halinde gezen onlarca köpek, vatandaşları tedirgin ediyor. Kuşadası İlkokulu’na yakın noktada sürü halinde gezen köpekler, her sabah çocuklarını okula bırakan velileri, öğrencileri ve mahalleden geçen vatandaşların korkulu rüyası oldu. Can güvenliklerinden endişelenen mahalle sakinleri Aydın Büyükşehir Belediye yetkililerine köpeklerin toplanması konusunda şikayette bulundu. Mahalleye gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yapacakları bir şeyin olmadığını iddia edip mahalleden ayrıldıkları öğrenildi. Evlerinden korkar hale gelen Kadınlar Denizi Mahallesi sakinleri, köpek sürüsünün bir an önce toplanıp barınağa götürülmesini istedi.