“ARTIK SAĞIR SULTAN BİLE BİLİYOR”

Bu hafta birkaç konuya değinmek istiyorum.

Geçtiğimiz aylarda sırf kafalar karışsın diye, suyu bulandırmak adına olsa gerek Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın BŞB’ye adayı olacağı söylemleri geziyordu ortalıkta. Bende kendimce hadi ya böyle bir şey olamaz diyordum. Yine her zaman olduğu gibi Özlem Çerçioğlu’nun başarısını çekemeyen kişilerce ortaya atılmış bir iddia olduğundan ötesi değildi bu.

Ama bunu birde sayın Tezcan’ın ağzından duymak isterdim. Öylede oldu.Geçtiğimiz günlerde Parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen Tezcan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Böyle bir iddianın çok güzel olduğunu ama kendisinin milletvekili olarak devam etmek istediğini söyleyen Tezcan adayımız Çerçioğlu’dur dedi. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında da ziyaret eden Tezcan; burada kendisinden övgüyle bahsederek, “Sayın Çerçioğlu çok başarılı bir belediye başkanımızdır. Aydın BŞB’yi Türkiye’de bir marka haline getirmiştir. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız, 2019 yılındaki yerel seçimlerde adayımızdır, bu açık ve nettir, adayımız Özlem Çerçioğlu’dur” dedi.

***

Dediğim gibi bu sadece suyu bulandırmak adına söylenmiş bir iddiadır ötesine geçemez. Tekrar söylemekte fayda var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu’dur.

***

Bilmem farkında mısınız ama seçimler yaklaştıkça primlerde artmaya başladı. Ağzı olan konuşuyor. Ben hep derim Aydın’da siyaset bir başka oluyor diye. Aydın’a özel bir şey sanırım at çamuru izi kalsın. Yok sen yaptın yok ben yaptım mantığı. Bizde popüler oluyor sen yap başkaları pirim yapsın. Şov şov şov.

***

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu İlçelerimizin ekonomisini canlandırmak amacıyla bir takım projeler geliştirmiş ve ilk olarak ekonomik gelişme, ekolojik gelişme, toplumsal gelişme ve sürdürülebilir gelişmeyi kapsayan Serçin ekoturizm uygulamaları projesinin ilk ayağı olan, Serçin Ekoturizm Merkezini açmıştı. Ardından 1 yıl gibi kısa bir sürede Dünyanın 8. harikası olarak gösterilen Arapapıştı Kanyonu’nu turizme kazandırmıştı.

***

Buna rağmen sayın Çerçioğlu her zaman olduğu gibi yine eleştirilere maruz kalmış ya gündemde kalmak yada şov yapmakla suçlanmıştı. Kaldı ki bu projelerle Yüzbinlerce yerli ve yabancı doğa severler buralara akın etmiş ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etmişlerdi. Üstüne üstelik orda yaşayan vatandaşlarımızda kendi yerel ürünlerini satarak evlerine bir gelir kaynağı sağlanmıştı.

***

Ben şimdi şuradan yola çıkmak istiyorum.

Serçindeki ekoturizm faaliyetlerini Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çabalarıyla öğrenen İngiliz turistler, Serçin’de hayata geçirilen ekoturizm faaliyetleri için Başkan Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyor. Memleketlerine dönüyorlar ve buradan bahsediyorlar. Yine aynı şekilde bizim yerli turistlerimizde öğreniyor derken burayı tüm Türkiye öğrenmiş oluyor. Yüzbinlerce yerli ve yabancı turistler akın ediyor. Arapapıştı Kanyonu’da öyle hatta ve hatta Kuşadası’nda batırılan Airbus A300 tipi uçağı da. Bunlar sayesinde tüm dünyaya adımızı duyurmadık mı? Daha saymadığım o kadar çok şey var ki. Yerel ürünleri saymıyorum bile.

***

Bölge halkı memnun, Yerli ve yabancı turistler memnun. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Serçin Ekoturizm Merkezi’ne vatandaşları davet etmesi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor. Kaldı ki sayın Çerçioğlu’nun böyle konularla gündemde kalmasına gerek yok. Siz bu eleştirilerinizle gündeme getiriyorsunuz.

***

Alıyorsunuz yanınıza birkaç heyet geziyorsunuz. Ondan sonra diyorsunuz ki burası 08.07.1994 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile 12.281 hektarlık alanı kapsayacak şekilde Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir diye. 24 yıl olmuş ve 16 yıldır iktidarımız buraya sahip çıkmamış, hiçbir proje yapmamıştır. Sayın Çerçioğlu’nun çabalarıyla turizmin gözdesi haline gelen buraya gidip incelemelerde bulunuyorsunuz. Takdir edilecek yerde, çıkıp sayın Çerçioğlu’nun rol çalıp gündemde kaldığını iddia ediyorsunuz.

***

Sayın Çerçioğlu her zaman olduğu gibi elini taşın altına koymuş, tek amacı Aydın’a hizmet etmek adına Turistik değerlerimizi dünyaya tanıtmıştır. Artık sağır sultan da biliyor ki sayın Çerçioğlu’nun gündemde kalma gibi bir çabası yoktur. Ama şunu da biliyoruz ki 30 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça sizlerin çabası daha da artacaktır.

Kalın sağlıcakla…