Çıldır'ın takipçisi olacak

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, 1 Ekim’de yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte, Tepecik’te bulanan Çıldır Havaalanı’nın tarifeli uçuşlara açılmasının takipçisi olacağını ifade etti.

Efeler’in Tepecik Mahallesi sınırları içinde bulunan ve tarifeli uçuşlara açılması adeta ‘yılan hikayesine’ dönen Çıldır Havaalanı konusunda bir çıkış da AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’dan geldi. Posacı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, simülatör uçakta poz vererek, “Çıldır Havaalanı’nda ilk pilotluk dersini aldık. İnşallah Çıldır, kısa sürede Aydınlı hemşehrilerimizin kullanımına açılacaktır” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Posacı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Çıldır Havaalanı’nı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldığını dile getirdi. Son Başbakan Binali Yıldırım’ın Aydın mitinginde Çıldır Havaalanı’nın tarifeli uçuşlara açılacağını müjdelediğini anımsatan Posacı, meclis açıldığında, milletvekilleri olarak kendilerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini aktardı. Konunun takipçisi olacaklarını kaydeden Posacı, “Uzun zamandan beri vatandaşlarımız da buranın sivil uçuşlara açılmasını istiyor. Buranın açılmasının devlete büyük bir külfeti olmayacaktır. Zaten arazi ve havaalanı var. Pistin uzatılması gerekiyor. Çok büyük bir bütçeye de gerek yok” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Aydın’ın 62 yıllık özlemi olan Çıldır Havaalanı’nda halihazırda Türk Hava Yolları’nın Pilot Eğitim Merkezi ile Jandarma Helikopter Filo Komutanlığı faaliyet gösteriyor.