Hüsn-i hat, minyatür ve tezhip eserleri görücüye çıktı


Efeler’de Güher Nesibe Sultan Yardımlaşma Derneği yararına Milli Aydın Bankası Kültür Merkezinde, Hüsn-i hat, minyatür ve tezhip sanatı sergisi açıldı. Sanatseverlerin yoğun ilgi göstermiş olduğu serginin açılışı Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger tarafından yapıldı.Sanatçılardan Yusuf Sezer ve Suna Ongan’ın eserlerinin yer aldığı sergi dualarla sanat severlerin ziyaretine Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti esi Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı tarafından açıldı. Vali Köşger ve eşi Fatma Köşger’e sanatçılar, eserleriyle ilgili bilgi verip sergi alanını gezdi.

Hat sanatı eserlerinden elde edilen gelirler, Gevher Nesibe Sultan Yardımlaşma Derneği’ne bağışlanacağı öğrenildi. Gevher Nesibe Sultan Yardımlaşma Derneği yetkilileri ise eserlerden elde edilecek gelirle Aydın STK’sı için araç alınacağı bildirildi.

Sergilenen eserleriyle insanları kendine hayran bırakan Suna Ongan minyatür sanatını anlattı. Minyatürün sadece bize ait bir sanat olduğunu belirten Suna Ongan, günümüzün aksine aslında sanata çok değer veren büyük bir medeniyete sahip olduğumuzu ifade etti.

Milli Aydın Bankası Kültür Merkezinde 40 tane Hüsn-i hat, minyatür ve tezhip sanatı eserlerinin yer aldığı sergi hafta sonuna kadar ziyaretçilere açık olacağı bildirildi.