Hamza Dağ: Yüzde 60'ın üzerine çıkacağız

Aday tanıtım toplantısı için Aydın’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Cumhur İttifakı, bu seçimde yüzde 60’ın üzerine çıkarak, inşallah, kendi rekorunu kıracaktır” dedi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, partisinin Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nin üç yerel seçim geçirdiğini belirten Dağ, dördüncü yerel seçime doğru gittiklerini anlattı. Tarihsel sürece ilişkin konuşan Dağ, “Şöyle biraz hafızamızı tazeleyelim. O günlere gidelim. 2004 seçimlerine giderken, uzun yıllar koalisyonla yönetildikten sonra ilk defa tek başına iktidar olan AK Parti, 28 Şubat gölgesinde ilk yerel seçimlere gitti. 28 Şubat’ın izleri sonuna kadar devam ediyordu. AK Parti’nin en büyük referansı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndaki başarı hikayesiydi. Henüz Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı görevlerini ifa etmiş değildi” dedi.

AK Parti’nin 2004’teki yerel seçimlerden zaferle çıktığını, 2009 yerel seçimlerinde oyu azalmasına karşın birinci parti olmayı sürdürdüğünü vurgulayan Dağ, 2014’teki yerel seçimlerde de milletin desteğiyle galip geldiklerini dile getirdi.

‘MİLLETİN VE DEVLETİN BEKASI’ VURGUSU

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nı eleştiren, Cumhur İttifakı’nın önemini anlatan Dağ, sözlerine şöyle devam etti: “Cumhur İttifakı, 15 Temmuz hadisesinden sonra tüm Türkiye’de yaşanan süreçte ülkemizin bekası noktasında, bunun için yapılan bir ittifaktır. Sadece ve sadece seçimde kurulup, seçimden sonra ‘öküz öldü, ortaklık bozuldu’ ittifakı değildir. Karşımızdaki ittifak, bunu tam karşılayan bir ittifaktır. 24 Haziran seçimi geçer geçmez karşımızdaki Millet İttifakı’nda İYİ Parti sözcüsü, ‘Seçim bitti, ittifak bitti’ sözünü söyledi. Bir tarafta milletin bekası ve geleceği için, bekası için ilkeler noktasında, 2014 seçimlerini baz alarak ortaya konan bir ittifak var. Diğer tarafta ise ‘al gülüm ver gülüm’ noktasında devam eden, ‘Şu büyükşehir senin olsun, şu büyükşehir benim olsun’ diye devam eden bir ittifak var.”31 Mart akşamı ittifakların oy oranının konuşulacağını belirten Dağ, “Cumhur İttifakı’nın oyu 24 Haziran’da 52.6 oldu. İnşallah, Türkiye genelinde yaptığımız araştırmalarda da gördüğümüz şu var ki, Cumhur İttifakı bu seçimde yüzde 60’ın üzerine çıkarak kendi rekorunu kıracaktır” dedi.

“KİMSENİN HADDİ VE HAKKI DEĞİL”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni de eleştiren Dağ, “Aydın’a girdiğimde ilk dikkatimi çeken Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bir inşaat olmasını isterdim. Ama biraz önce milletvekilimiz de bahsetti. İlk dikkatimi çeken bilboardlardaki ilanlar ve resimler. Milletin parasını bilboradlardaki ilanlar ve reklamlara ayırmak hiç kimsenin haddi de değildir hakkı da değildir. Eğer kendi cebinizden o ilanları veriyorsanız, o pankartları asıyorsanız anlarım. Ama milletin parasıyla bunları yapıyorsanız bunun hesabını bu dünyada vereceğiniz gibi ahirette de verirsiniz. Buna inanıyorum” dedi. CHP yönetimindeki ilçe belediyelerini de eleştiren Dağ, Didim ve Kuşadası belediyelerinin borç batağında olduğunu savundu.

“BU ZİHNİYETTEN KURTARACAĞIZ”

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı da birlik ve beraberlik içinde Büyükşehir ve 17 ilçe belediyesini kazanmak için çalışacaklarını söyledi. Tevazu, gayret ve samimiyet ilkeleri çerçevesinde en iyi başarıyı elde etmek için çalışacaklarının sözünü veren AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ise “1 Nisan sabahı, Aydın’ı milletin gönlünde yeri olmayan bu zihniyetten kurtaracağız” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz da AK Parti’nin yerel yönetim anlayışının temelinin 1994’teki Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği olduğunu dile getirdi. Birlik ve beraberlik çağrısını yineleyen Yavuz, “31 Mart’ta tüm Aydın’da zaferimizi ilan edeceğiz” dedi.

“KİMSEYE SALDIRMAYACAĞIZ”

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ise 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı’nın en yüksek oy aldığı illerden birisinin Aydın olacağını ifade ederek, “Yarından itibaren araziye iniyoruz ve 78 günlük bir seferberlik ilan ediyoruz. Bu seferberliğin sonunda 31 Mart’ta Aydın’ı kötü yönetimden kurtaracağız. Kampanyalarımız net olacak. Kimseye saldırmayacağız, çamur atmayacağız. Yapamayacağımız hiçbir şeyi vaat etmeyeceğiz. Çok çalışacağız” diye konuştu.