“Halk, Çerçioğlu’nu baş tacı yapmış”

*** Merhaba sevgi okuyucularımız.Bozdoğan İlçesi'ne bağlı Alamut Mahallesi halkı, mahalleye verdiği hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yemek düzenleyerek teşekkür etti.

***Aydın’dan yerel gazetedeki arkadaşlarla birlikte biz de katıldık.Tabi biz köye başkan gelmeden yaklaşık bir 30 dakika önceden gitmiştik. Herkes çoluk çocuk başkanı bekliyordu. O kadar çok güzel hazırlanmışlar ki, biz de aralarında geziyoruz. Bi ara kulak misafiri oldum.

***“Ayşe abla bugün ben bu elbiseyi giydim ya başkana ayıp olmaz demi, kınamaz demi bizi diye kendi aralarında fısıldaşıyorlardı. Biz köy kızıyız neden yadırgasın ki, diğer yerde duran teyze ise Allah razı olsun bak bizim için işini gücünü bıraktı buraya geliyor(tabi bu teyze kendi kendine söyleniyor) diğer grupta ise, kızım telefonun şarjı var demi. Bak beni ablamla güzel çek Facebook ta profil fotoğrafı yapacağım. Yani o kadar çok heyecanlı bir bekleyiş vardı ki hele de bide çiçek mevzusu ben vereceğim sen vereceksin yok ben eşarbı takayım derken Başkan Çerçioğlu makam aracıyla alana geldi.

***Daha Başkan Çerçioğlu araçtan inmeden hemen atıldı bizim köyün kadınları. Başkanım başkanım hoş geldin. Biraz önce çiçek için bir biriyle yarışanlar her birinin elinde çiçek başkana çiçek attılar. Öyle bir sevgiseli vardı anlatamam. Sanki bayram yeri…

***Başkan Çerçioğlu’nu o kadar çok seviyorlar ki ara ara içlerinde duygusal anlar da yaşanıyor. Göz yaşları sel oluyor anlayacağınız. Sonuçta onlar Topuklu Efelerini görmeye, sarılmaya, kucaklaşmaya gelmişler. O kadar çok seviyorlar arada bir de ‘Başbakan Özlem, başbakan Özlem’ diye haykırıyorlar…

***“Halkıyla bütünleşmiş”Halk, inanın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu baş tacı yapmış. O artık halkıyla bütünleşmiş. Bu güne kadar sayısızca o kadar çok açılış, temel atma, toplantıya gittim ki her gittiğim yerde de durum aynıydı.

***Hatta iddia ediyorum diğer illerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kadar sevilen bir başkan yoktur.

***Bu sevginin nedenini ise şöyle sıralayabilirim; Başkan Çerçioğlu göreve geldiği günden bu güne kadar verdiği her sözü yerine getirdi. Vatandaşlarla çarşıda, pazarda, mahallede, köyde, kısacası vatandaşının yanında olmak için hep ayağına gitti. Onların istek dilek ve temennilerini hep yerinde dinledi, birebir şahit oldum, çözülmesi için talimatlar verdi. Belediyecelik sadece iyi günde değil kötü gününde de vatandaşların yanında olmaktır dedi. Bunun için çaba ve gayret gösterdi. Ben inanıyorum ki bundan sonra da bu gayret ve çabaları artarak devam edecektir.

***Kötü günde demişken,Biliyorsunuz Aydın ekonomisinin %50 si tarıma dayalı. Çiftçilerimiz gerçekten çok zorumda. Vatandaş, cebimde 1 lira ya var ya yok diyor. Ne yaptı Başkan Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçinin her zaman yanındayız diyerek tarımla uğraşan çiftçimize destek oldu. 10 ve altında büyükbaş hayvanı olan 650 aileye 12 bin balya kuru yonca otu dağıttı ve dağıtmaya devam ediyor.

***Sakız KoyunuDiğer yandan hemen arkasından bir proje sürprizi patlattı. Sakız Koyunu. En verimli süt imkanını sağlayan Sakız Koyununu köyden mahalleye dönüşen yerleşim noktalarında vatandaşlara dağıtacaklarını ifade eden Başkan Çerçioğlu; “Tarım Daire Başkanlığımız tarafından yürütülecek olan bu projeyle kırsala desteğimizi arttırarak devam ettireceğiz. Sakız koyunu projesi ile kırsaldaki ocakların ekonomisine destek sağlayacağız. Kalkınmayı kırsaldan başlatıyoruz. Kasım ayında dağıtıma başlayacağız” dedi.

***Çiftçinin yanında oldu.Ne oldu? Çiftçilerimiz bir nebze de olsa rahat nefes aldı. Kötü mü yaptı? Çiftçisinin yanında oldu ve olmaya da devam edecek. Ama bakıyorum üzülerek ifade ediyorum çekemiyorlar. Art niyetli o kadar çok insan var ki, e yapamadılar ya ondan. Çekemiyorlar. Ben, benim vatandaşıma hizmet edene saygı duyarım. Sayın Özlem Çerçioğlu’na da Aydın’a kazandırdığı vizyon için saygı duyuyorum teşekkür ediyorum. Kim hizmet ederse ben ona saygı duyarım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu’nu bu projesi nedeniyle bir kez daha tebrik ediyorum.

***Yarası olan gocunur.Son günlerde taşlıyorlar da taşlıyorlar. Hep bana soruyorsunuz ya doğru mu sen bilirsin aslı var mı yok mu? Söyleyeyim.Lafım onlara yarası olan gocunur. Sayın Özlem Çerçioğlu gocunmuyor. Neden? Çünkü yarası yok. Hani biri bişi der ya senin hakkında bir konu hakkında söylenen sözden, takınılan tavırdan, bu konu ile şöyle ya da böyle ilgisi bulunan kimse alınır. Konu ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmayan kimse ne alınır, ne de gocunur. Başkanın yarası yok ki gocunsun.

***Hiç unutmam Başkan Çerçioğlu’nun bundan tam 3 yıl önce söylediği bir söz vardı: “Birinci önceliğimiz hizmet etmek olacaktır. Tek amacımız insan odaklı olarak Aydın'a hizmet etmek. Sizler için, Aydın için, çocuklarımız ve gençlerimiz için tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim” demişti.

***Görünen köy kılavuz istemezBaşkan Çerçioğlu bugüne kadar verdiği her sözün arkasında oldu. Yeri geldi günde 18 değil 24 saat çalıştı. Neden? Hizmet aşkı için. Neden? Bizler için. Ne söz verdiyse yaptı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun bugüne kadar yaptığı hizmetler ortada. Ama nedense görmek istemeyenler var. Ben bunu anlatmak istiyorum. Belki bu yazılarımdan dolayı beni de eleştirmek isteyebilirsiniz ama dedim ya ben hizmet edene saygı duyarım… Meyve veren ağacı ne kadar taşlarsan taşla o meyve yeniden çıkacaktır. Daha onlarca hazırlık aşamasında projeler var. Sonuçta her şey benim yaşadığım kent için. Bize de bu projelere destek vermek düşer.Kalın sağlıcakla…