Gündoğdu: Bir gün değil, her gün hatırlayalım’

Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şubesi’nce düzenlenen dayanışma kahvaltısında konuşan Şube Başkanı Zeliha Gündoğdu, kamuoyuna “Engellileri bir gün değil, her gün hatırlayalım” çağrısında bulundu.

Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şubesi’nce Turistik Park’ta dayanışma kahvaltısı düzenlendi. Derneğin Aydın Şube Başkanı Zeliha Gündoğdu, burada yaptığı konuşmada, “Engellileri bir gün değil, her gün hatırlayalım” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği’nin Türkiye’deki en köklü engelli örgütü olduğunu vurgulayan Gündoğdu, şöyle konuştu: “1958 yılında İstanbul Tıp Fakültesi bünyesinde başlayan ilk hazırlıkların ardından 1960 yılında derneğimizin kuruluşu tamamlanmıştır. Türkiye Sakatlar Derneği, 1989’da Aydın’da açılmış olup, kamu yararına faaliyet göstermektedir. Amacımız, üyelerimiz arasında iletişimi sağlamak ve yaşadıkları zorlukları kolaylaştırıp yardımcı olmak. Engellerin bir gün değil, her gün hatırlayalım.”

Türkiye Sakatlar Derneği’nin şehrin birçok noktasında giyim kutuları olduğunu anımsatan Gündoğdu, bu konuda vatandaşlardan destek istedi.

“İÇ İÇEYİZ”

Programda konuşan Aydın Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Hakan Genç de kendisinin de engelli babası olduğunu belirterek, engellilerin yaşadığı sorunları yakından bildiğini dile getirdi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun selamlarını getirdiğini söyleyen Genç, “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak engellilerle ve engelli dernekleriyle iç içe olduklarını, imza attıkları çalışmalarla Türkiye’de örnek bir kurum olduklarını vurguladı.

Etkinliğe, Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahsin Kocaman, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.