Gönüllü kuaförler kadınları mutlu etti

Aydın Efeler Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü kursiyerleri, Kadıköy’de maddi durumu iyi olmayan kadınlara ücretsiz saç kesimi ve bakım yaptı.

Halk Eğitim Merkezinde kuaförlük kursiyerine katılan 15 kursiyer 11 aylık eğitimin ardından gönüllü olarak saçını kesemeyen kadınların mahallelerine gidip gönüllü olarak kuaförlük hizmeti vermeye başladı.

Aydın Efeler Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü kuaförlük kursiyerleri, Kadıköy Mahallesindeki kadınları ücretsiz saç kesimi ve bakımı yapacaklarını Mahalle Muhtarı Doğan Altın’ın anonsu ile duyurdu. Mahallede yapılan duyuru üzerine Kadıköy Ortaokulu bahçesine kurulan alana saçını kesmek ve bakım yaptırmak isteyen kadınlar akın etti. Halk Eğitim Merkezi kuaförlük eğitmenlerinden Tuğba Uysal ve Figen Bozkır öncülüğünde 15 kadın kursiyer, Kadıköy’deki kadınların saç kesimi, saç bakımı ve cilt bakımını gerçekleştirdi. Ücretsiz ve gönüllü olarak yapılan hizmetten kadınlar oldukça memnun kaldı. Eğitmenlerden Tuğba Uysal, talep olması durumunda diğer mahallelere de gidip saç kesimi ve bakımı yapabileceklerini söyledi.