Genç gazeteci Kazankaya, AGC başkanlığına talip

Genç Gazeteci Kamil Kazankaya, Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanlığına adaylığını açıkladı. Spor muhabirliği yapan Kazankaya, “Gazetecilerin ve genç meslektaşlarımızın desteğiyle AGC başkanlığına talip olduk. Aday olacak herkese başarılar diliyorum.” dedi.Aydın Ses Gazetesi Spor Muhabiri Kamil Kazankaya, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin Ocak ayında yapılması beklenen Genel Kurulunda Başkanlığa aday olduğunu sosyal medya hesabı üzerinden kamu oyuna duyurdu.

Adaylığını açıklayan Kazankaya, “Bu ciddi ve meşakkatli yolda Aydın'da gazetecilerin yuvası, barınağı ve güvendiği tek limanı olan Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ne başkan adayı olmaya karar verdim. Bu yola çıkmadan önce genç muhabir arkadaşlarım, dostlarım ve dert ortağı olan meslektaşlarımdan destek gördüm. Kısmen de saygı değer ağabeylerimden... Mesleğime duyduğum saygı ve sevgi çerçevesi içinde bu önemli kararı aldığım için, önce bana güvenip destek verenlerle ve sonra da kendimle gurur duyuyorum. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Adaylık çalışmalara aylar öncesinden başlayan Kazankaya, ayrıca Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Aydın İl Temsilciliği görevini de yürütüyor.