Gazeteciler, yeni basın kartlarını aldı

Aydın’da bir grup gazeteci, yeni basın kartlarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun’dan teslim aldı. Eskiden sarı renkte olan kartlar, turkuaz renginde basıldı.

Yeni basın kartlarının gazetecilere teslimi için Aydın Valiliği’nde tören düzenlendi. Kentteki bir grup gazeteci, yeni basın kartlarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun’dan aldı. Gazetemizin imtiyaz sahibi Recep Başkar'ın da sürekli basın kartı yenilendi. Turkuaz rengiyle dikkati çeken yeni kartlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un imzasını taşıyor.

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın kurulmasıyla birlikte basın kartlarında değişiklik olduğunu söyledi. Sarı renkteki basın kartlarında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün logosunun olduğunu, yeni kartların ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na göre tasarlandığını belirten Sağun, kartların Avrupa Birliği standartlarına göre hazırlandığı bilgisini verdi. Ülke genelinde ilk aşamada 9 bin basın kartı basıldığını aktaran Sağun, başvuru yapılan herkesin kartının basılmadığını, Temmuz sonuna kadar diğer kartların da basılacağını kaydetti.

KOMİSYON BU AY TOPLANIYOR

Basın kartı için Temmuz’un üçüncü haftasında komisyon toplanacağını da dile getiren Sağun,

“Uzun süredir toplanmıyordu. Biriken dosyaları kısa sürede inceleyip karara bağlayacak. Yeni kartlarımızın tüm valiliklerde tüm kamu kurumlarında tanıtımlarının yapılması amacıyla başkanlığımız tarafından kart örnekleri ilgili kurumlara gönderildi” diye konuştu. Toplantıya Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Uysal, Aydın Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Onur Arazsu, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan ve basın mensupları katıldı.