Filoya 4 yeni ambulans

Sağlık Bakanlığı’nca Aydın’ın Köşk, Karacasu, Bozdoğan ve Söke ilçelerinde kullanılmak üzere gönderilen 4 son model ambulans, düzenlenen törenle İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Sağlık Bakanlığı’nca Köşk, Karacasu, Bozdoğan ve Söke (Bağarası) ilçelerinde kullanılmak üzere, Aydın’a 4 adet sıfır kilometre ambulans gönderildi. 4x4 özelliği taşıyan ambulanslarının birisinin yaklaşık 310 bin liraya mâl olduğu öğrenildi.

Ambulansların 112 Acil Sağlık İstasyonlarına teslimi için Aydın Valiliği önünde tören düzenlendi. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, burada yaptığı konuşmada, gönderilen ambulansların 4x4 özelliğine sahip olduğunu aktardı. Birisi yaklaşık 310 bin lira değerinde olan 4 ambulansın toplam maliyetinin bir milyon 250 bin lira tutarında olduğuna dikkati çeken Köşger, “Sağlık hizmetleri, ucuz değil. Pahalı hizmetler ama devletimiz sağ olsun, son dönemde özellikle sağlık alanında çok büyük yatırımlar yaptı. Çok büyük gelişmeler kaydedildi. Helikopter ambulanstan jet ambulansa kadar her türlü imkânla hastalarımız en seri şekilde hastanelere sevk ediliyor. Karda kışta ulaşılamayan yerlere paletli ambulanslar gidiyor. Dileğimiz, bütün vatandaşlarımız sağlıklı olsun, kimse ambulansa ihtiyaç duymasın. Ama ihtiyaç duyduğunda da en seri şekilde sağlık merkezlerine ulaştırılmasıdır. Bu ambulanslar bu işlevi görecek. Kentimize hayırlı olsun” dedi.

“SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK”

AK Parti Aydın Milletvekili ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ise “Bugüne kadar iktidarımızın, AK Parti’nin sağlık alanında yapmış olduğu hizmetleri hepimiz biliyoruz. Çok önemli hizmetler yaptık. Sağlıkta bir devrim yapıldı. Bunlardan bir örneğini de şimdi burada yaşıyoruz. Bunlar artarak devam edecek. Aydın’da da geçmişte hastaneler yaptık. Önümüzdeki dönemde şehir hastanesini gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Savaş, Aydın’da yerel seçimleri kazanmaları halinde uzman doktorların görev yapacağı gezici sağlık tırı projesini hayata geçireceklerini de söyledi.

“3 MİLYON 350 BİN KİLOMETRE YOL YAPILDI”

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz da sürekli yenilenen ambulans filosuyla vatandaşlara 7 gün 24 saat esasıyla en iyi sağlık hizmetini sunmaya çalıştıklarını kaydetti. Aydın’da 35 tane 112 Acil Yardım İstasyonu bulunduğunu bildiren Yavuzyılmaz, geçen yıl 750 bin çağrı aldıklarını, 80 bin hastaya da hizmet verdiklerini anlattı. “Geçen yıl Aydın ilimizde 3 milyon 350 bin kilometre yaptık. Ambulans başına yaklaşık yüz bin kilometre demek” diyen Yavuzyılmaz, 4x4 özelliğine sahip ambulanslar sayesinde engebeli arazilerde de sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaşacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri, kurdele kesti. Ambulansların anahtarları sürücülere teslim edildi. Vali Köşger ve Milletvekili Savaş, ambulanslarla ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz’dan bilgi aldı. Ambulanslar, tören bitiminde, siren çalarak hizmet verecekleri ilçelere yola çıktı. Törene, Germencik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen ve AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı da katıldı.