Eski vekil Öz'den adaylığa yeşil ışık

Eski AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, “Cumhurbaşkanımız, belediye başkan adaylığı için görev verirse elbette kabul ederiz” diyerek, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına yeşil ışık yaktı

Türkiye, adım adım 31 Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlere ilerlerken, AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı da yerel siyasetin en çok konuşulan soruları arasında yer alıyor. Kulislerde Mustafa Savaş, Şebnem Bursalı, Mehmet Erdem gibi siyasi aktörlerin adı geçiyor. Muhtemel adaylar arasında adı geçen isimlerden birisi de 26’ncı dönem AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz. Eski vekil Öz, adaylık tartışmalarıyla ilgili Yeni Kıroba’ya konuştu. Kuruluşundan beri AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev aldığını, 2015 – 2018 yılları arasında da milletvekilliği yaptığını dile getiren Öz, “Nihayetinde AK Partiliyiz. Vekillik dönemimde Aydın’a hizmet için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bundan sonraki süreçte, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bize yerel seçimlerde böyle bir görev verirse elbette kabul ederiz” dedi.

'CUMHUR İTTİFAKI'NI GÜNDEME GETİRDİ

AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu ‘Cumhur İttifakı’ hakkında da konuşan Öz, 2011’den beri bu ittifakı dillendiren bir siyasetçi olduğunu kaydetti. AK Parti ve MHP arasındaki ittifaka kimsenin sıcak bakmadığı dönemde kendisinin ittifakı savunduğunu dile getiren Öz, Aydın’ın sol değil, sağ ağırlıklı bir seçmen kitlesine sahip olduğunu anımsattı. Eski vekil Öz, halihazırda AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.