Güncel

Eski Rektör Bircan hakkında beraat kararı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e iftira attığı gerekçesiyle hâkim karşısına çıkan ADÜ’nün eski rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan hakkında beraat kararı verildi.


Eski ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e iftira attığı iddiasına ilişkin davanın karar duruşması, Aydın 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, Bircan’ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın beraatına karar verdi.

Beraat kararı sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan eski Rektör Bircan, “Evimiz basıldı. Şantaj, kumpas, örgüt, iftira manşetleri atıldı. Bağırıp çağıranlara, adımızı lekeleyenlere karşı sadece sabredip sustuk. Bugün mahkemeden gereken cevap, tokat gibi geldi. Hem savcı, hem de hâkim beraat dedi. Leke, bu işi tezgâhlayanların alında ömür boyu taşıyacakları iz olarak kaldı” görüşlerini ifade etti.

Bircan’ın avukatı Rabia Altuntaş da “Bir önceki celse yaklaşık 10 gün önce görüldü. Bizim yaptığımız savunma çerçevesinde bir mütalaa çıktı. Bu celsede de müvekkilim Cavit Bircan’ın beraatına karar verildi” diye konuştu.