Erdem: Bundan sonraki 5 yılı kaybetmeyelim

AK Parti’nin önceki dönem milletvekillerinden Mehmet Erdem, Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Mustafa Savaş’a destek isteyerek, “Bir 5 yıl geride kaldı. Bundan sonraki 5 yılı kaybetmememiz lazım” dedi.

AK Parti’nin önceki dönem milletvekillerinden Mehmet Erdem, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimlere az zaman kaldığını hatırlatan Erdem, seçimlerin ülke ve millet açısından bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın galip çıkacağına inandığını belirten Erdem, çıkacak sonuç ne olursa olsun Türkiye’nin 2023 hedeflerine odaklanılması gerektiğini de ifade etti. Merkezi yönetimle yerel yönetimleri bir kuşun iki kanadına benzeten Erdem, “Aydın’ın uçması için iki kanadın da uyumlu şekilde kanat çırpması lazım. Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Savaş’ın, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde Aydın’ı uçuracağı kanaatindeyim. İki kanatlı kuş misali Aydın, Allah’ın izniyle uçacaktır” yorumunu yaptı.

“ELBETTE HİZMETLERİ OLMUŞTUR”

Erdem, “Aydın 5 yıldan beri Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemi yaşıyor. Türkiye’de 30 ille birlikte Aydın da Büyükşehir kapsamına alındı. Sayın Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’ni 2014’te kazandı. 2009’da da Aydın Belediye Başkanı seçildi. Sayın Özlem Çerçioğlu’nun geçtiğimiz dönemde elbette Aydın’a hizmetleri olmuştur. Ama gerçek manada Büyükşehir Belediyesi’nin, kanunun ruhuna uygun bir şekilde uygulaması Aydın’da maalesef gerçekleşmemiştir” dedi. Çerçioğlu yönetimindeki Büyükşehir’de kurumsal yapının sağlıklı bir şekilde oluşturulamadığını iddia eden Erdem, bu yapının oluşturulması için Mustafa Savaş’a ihtiyaç olduğunu aktardı.

‘ALGI YÖNETİMİ’ ELEŞTİRİSİ

Son düzenlemeyle büyükşehir belediyelerinin yetki ve bütçelerinin arttığına da dikkati çeken Erdem, sözlerine şöyle devam etti: “Bir 5 yıl geride kaldı. Bundan sonraki 5 yılı kaybetmememiz lazım. Geride kalan 5 yılda sosyal belediyecilik adına algı yönetimi ve reklamın belki dünyada bir numara diyebileceğimiz manada gerçekleştiği bir belediyecilik anlayışı gördük. Dünyada birinci sırada olabilir Aydın Büyükşehir Belediyesi. Hangi konuda? Algı yönetimi ve reklam konusunda. Dünyada algı yönetimi ve reklam konusunda kimin reklamı var? Sosyal belediyecilik adı altında bir kişinin reklamı yapılıyor. Bütçe kimin bütçesi? Belediyenin bütçesi. 5 yıl böyle geçti. Bundan sonra gelecek 5 yılda eğer bir değişiklik olmazsa aynen devam eder.”

“AYDIN HEPİMİZİN”

Kentin zaman geçtikçe büyüdüğünü ve bu bağlamda gerekli planlamaların yapılması gerektiğini de dile getiren Erdem, “Aydın, bizim için kıymetli. Kişiler önemli değil. Keşke geçtiğimiz 5 yılda gerçek manada vizyonu olan bir belediyemiz olsaydı. Aydın hepimizin. İsim ve parti de önemli değil. Çocuklarımız ve geleceğimiz için çok daha vizyoner bir anlayışla Aydın yönetilmeli. Hayalimiz bu” değerlendirmesinde bulundu.