Elbir bu kez seçimle başkan

AK Parti Efeler İlçe Teşkilatı’nın 3. Olağan Kongresi’nde bu kez seçimle İlçe Başkanı olan Hüsnü Elbir, “Biz ilçe başkanı olarak yatmaya gelmedik. Biz çalışmaya geldik. Girilmedik, çalınmadık kapı bırakmayacağız” dedi.


AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı’nın koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen 3. Olağan Kongresi, Gar Park’ta gerçekleşti. Geçtiğimiz nisanda atamayla göreve gelen İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, bu kez seçimle işbaşına geldi.

Kongrede Divan Başkanlığını AK Parti Aydın İl Koordinatörü olarak görevlendirilen Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya üstlendi.

Toplantıda söz alan AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, salgın döneminde boş durmadıklarını belirterek, “Ulaşabildiğimiz üyelere telefonla ulaştık. Yaklaşık 11 bin üyemize ulaşmışız. Şunu gördüm ki, üyelerimiz aranmak istiyor. Bunun yanında önderimiz, liderimiz, kurucumuz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emirleri doğrultusunda, ‘Gönül Seferberliği’ kapsamında sahalara indik. Esnaf ziyaretlerine başladık. Dediler ki, ‘Seçim mi var?’ Başladık eleştirilmeye. ‘Seçim varmış gibi çalışıyorlar’ Evet, seçim var arkadaşlar. Seçim 2023’te var, 2024’te var. Biz ilçe başkanı olarak yatmaya gelmedik. Biz çalışmaya geldik. Girilmedik, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Her yere gireceğiz. AK Parti’nin bütün fikirlerini anlatacağız” dedi.

Elbir, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu.

“16 İLÇEYE ÖRNEK OLACAK”

Konuşmasında iç ve dış politikaya dair değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, “Sıradaki hedefimiz ‘Dünya 5’ten büyüktür’ söylemi altında şekillenen lider ülke Türkiye’dir. Bu hedeflere ulaşmak için hepimize büyük görevler düşüyor. Özellikle Efeler ilçemiz, Sayın Başkan Hüsnü Elbir ve değerli yönetimine daha çok görev düşüyor. Çünkü Efeler ilçemizde yapacağımız çalışmalar, 16 ilçemize örnek olacak. Onlara adeta bir lokomotif vazifesi görmüş olacak” diye konuştu.

Özmen, partililere, “Asla ama asla davamızın zarar görmesine izin vermeyelim. Kimsenin büyük gayretler ile yaptığımız çalışmaları heba etmesine izin vermeyeceğiz. AK Parti teşkilatlarının tek bir kırmızıçizgisi vardır. O da Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Recep Tayyip Erdoğan’ın davası, hayalleri ve rüyalarıdır” sözleriyle seslendi.

VEKİLLERDEN BİRLİK ÇAĞRISI

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı ise dünyanın ve ülkenin pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçtiğine değinerek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Posacı, 2023 ve 2024 hedeflerine ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini vurguladı.

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ise Türkiye’nin pandemi döneminde uyguladığı politikaları anlatarak, başarılı bir sınav verildiğini vurguladı. Savaş, bunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güçlü liderliğinin etkili olduğunun altını çizdi.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz ise AK Parti kongrelerinin bir bayram ve şölen günü olduğunun altını çizerek, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Kongrelerin ilk günkü aşk ve heyecanla yapıldığını vurgulayan Yavuz, güncel politikaya ilişkin değerlendirme yaptı.

Konuşmaların ardından faaliyet ve hesap raporları okunarak, ibra edildi. Tek liste halinde gidilen seçimde, nisanda atamayla göreve gelen Hüsnü Elbir, bu kez seçimle başkan oldu.

YENİ YÖNETİM

Elbir’in yönetiminde şu isimler yer aldı: “Ayşegül Budaklı, Dilek Sarıkaya, Emine Gül, Emrah Yavuz, Fatma Ersoy, Kazım Yalçın, Levent baysan, Mehmet Çıldırmaz, Mehmet Özgür, Murat Yavuz, Mustafa Ali Uyar, Mustafa Candaş, Mustafa Uludağ, Muzaffer Koca, Nazmi Özdemir, Onur Ak, Orhan Arslan, Osman Gümüşhan, Ramazan Subaşı, Recep Bilal Aksu, Seracettin Demirbaş, Serkan Çetinoğlu, Serkan Edgü, Şencan Polat, Şennur Özdemir, Tamer Tuna, Uğur Karabulut ve Zeki Zedeli.”