Eğitimini aldığı mesleğe 30 yıl aradan sonra başladı

Aydın eski Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, 1988 yılında hukuk fakültesinden mezun olup diplomasını almasına rağmen 30 yıl sonra doğum gününde yemin edip avukatlık ruhsatnamesini aldı. Uzun yıllar sonra yemin eden Ayhan’a eşi Sibel ve kızı Nilay Ayhan, pasta sürprizi yaptı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup diplomasını aldıktan sonra Kaymakam olarak göreve başlayan eski Vali Yardımcısı Ayhan, emekli olduktan sonra Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’un yanında stajını yaptı. Stajını başarıyla tamamlayan Ayhan için Aydın Baro Başkanlığında tören düzenlendi. Törene Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat, Yargıtay Üyesi Nadir Güngüneş, baro üyeleri ve Ayhan’ın ailesi katıldı.

Yemin töreni öncesi konuşma yapan Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, “Vali Yardımcılığı görevini yürütürken avukatlık mesleğini çok sevdiğini birçok kez dile getirmişti. Devlet kademelerinde çalıştığı dönemde savunmaya büyük değer verdiğini bildiğimiz büyüğümüz Vali Yardımcımız Mustafa Ayhan, halkımıza savunma makamında hizmet vermeyi sürdürecek. Meslektaş olmaktan dolayı onur duyuyorum. Mutlu bir avukatlık mesleği yapmasını diliyorum” dedi.

Eski Vali Yardımcısı Ayhan, “Hukukun vazgeçilemez savaşçılarından olan savunmanın en önemli unsuru olan avukatlık mesleğini bugün giriş yapıyorum. Bu giriş biraz uzun sürdü. Hukuku savunmak için illa üzerimizde bir cübbenin olması gerekmiyor. Günümüzde geldiğimiz noktaya baktığımızda üzerinizde cübbe de olsa hukuku savunamıyorsunuz. Ama avukat olduğum için gerçekten çok mutlu ve heyecanlıyım. Doğum günümde böyle bir belge aldığım için de ayrıca sevinçliyim. Yanında staj yaptığım ve tecrübelerinden yararlandığım Baro Başkanı Bozkurt’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Konuşmaların ardından Baro Başkanı tarafından cübbesi giydirilen Ayhan, avukatlık yeminini etti. Baro Başkanı Bozkurt, yemin eden Ayhan’a 30 yıl aradan sonra avukatlık ruhsatnamesini verdi. Toplu fotoğraf çekimi yapılırken koyu Galatasaraylı Ayhan’a, eşi Sibel ve kızı Nilay Ayhan tarafından sarı kırmızı cübbeli pasta sürprizi yaptı. Pastayı karşısında görünce çok şaşıran Ayhan, pasta keserek çifte mutluluğu sevenleriyle paylaştı.