Efeler meclisi ilk toplantısını yaptı

Efeler Belediye Meclisi, 2019 – 2024 döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Elbette görüş ayrılıklarımız olacaktır ama umuyorum bütün kararları oy birliğiyle alırız” dedi.

Efeler Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan toplantıyı yöneten Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, açılışta yaptığı konuşmada, halkın yaşantısını güzelleştirmek ve kolaylaştırmak için çalışacaklarını söyledi. Güzel bir çalışma dönemi dileğinde bulunan Atay, “Elbette görüş ayrılıklarımız olacaktır ama umuyorum bütün kararları oy birliğiyle alırız. Her türlü sorunu benimle paylaşırsanız hiçbir sorun yaşamadan çalışmalarımızı sürdürürüz. Meclis üyesi arkadaşlarımızla daima iletişim içinde olacağız. Hepinize başarılar dilerim” dedi.

MHP Efeler Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tolan da seçilen tüm üyeleri tebrik ederek, “300 bin nüfuslu Efeler halkına hizmet etmek hepimizin görevidir. Bu görevi layıkıyla yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

DİNÇ VE GÖKTAŞ BAŞKANVEKİLİ OLDU

Konuşmaların ardından geçici başkanlık divanı oluşturuldu. Buna göre, meclisin en genç üyeleri CHP’li Yılmaz Tilki ile AK Partili Abdülhamid Burak Aykut, geçici kâtip üye olarak divanda görev aldı. Daha sonra Meclis 1. Ve 2. Başkanvekilliği için seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucunda CHP’li Memiş Dinç, 1. Başkanvekilliğine, CHP’li Münevver Göktaş ise 2. Başkanvekilliğine seçildi. Kâtip üyelikler için yapılan oylamada ise CHP’li Gülşen Altuğ ve Arzu Akbulut Aksünger, bu göreve seçildi. Encümen üyeliklerine ise CHP’li Turgay Akgüller, İbrahim Tokat ve Yüksel Macaroğlu seçildi. İhtisas komisyonlarına üye seçiminin de yapıldığı toplantıda İmar Komisyonu’na CHP’den Abidin Arslan, Umut Yener Köse ve Ahmet Ertürk, MHP’den ise Tarkans Zorlu Koşar ve İsmail Hakkı Eser seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun yeni üyeleri ise CHP’den Ahmet Kızılkaya, Oktay Toros, Sabri Küçük, MHP’den ise İsmail Hakkı Eser ve Duygu Göğde oldu. Diğer ihtisas komisyonlarına üye seçiminin önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi. Denetim Komisyonu raporunun da meclise sunulduğu toplantıda, 2018 yılı Faaliyet Raporu da oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Atay, bir sonraki toplantının 2 Mayıs’ta yapılacağını bildirerek birleşimi sonlandırdı.