Efeler Kent Konseyi’nden trafik kuralları duyarlılığı

Efeler Kent Konseyi’nce vatandaşlara trafik kuralları bilincini aşılamak için farkındalık etkinliği düzenlendi. Adnan Menderes Bulvarı ile Kıbrıs Caddesi kavşağında buluşan gençler, hazırladıkları pankartlarla trafik kurallarına dikkati çekti

Efeler Kent Konseyi, kent kültürü konusundaki farkındalık etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, trafik kuralları bilincinin aşılanması amacıyla Adnan Menderes Bulvarı ile Kıbrıs Caddesi’nin kesiştiği yaya geçidinde farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan gençler, ‘sağa dönüşlerde yayalara yol ver’, ‘sarı ışıkta dikkat’, ‘yeşil ışıkta geç’ ve ‘emniyet kemeri tak’ yazılı dövizlerle, yaya ve sürücülere trafik kurallarını anımsattı.

Efeler Kent Konseyi Başkanı Dr. Tuncay Erdemir, yaptığı açıklamada, konsey olarak trafik kuralları bilincini aşılamak amacıyla bu tür çalışmalara imza attıklarını dile getirdi. Daha önce de benzer etkinlikleri düzenlediklerini anımsatan Erdemir, “Adnan Menderes Bulvarı ile Kıbrıs Caddesi’nin kesişimi olan bu kavşak, her zaman araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yer. Yayaların kırmızı ışığa pek dikkat etmediğini gözlemledik. Birçok kazalar oluyor. İnsanlar birbirlerine kızıyorlar. Kırmızıda geçen yayalar, yeşilde geçen sürücülere kızıyorlar veya tam tersi durum da söz konusu olabiliyor. Kavgalar meydana geliyor. Dolayısıyla burada bu etkinliği yaptık ki, gençlerle birlikte, bu duyarlılığı artıralım” diye konuştu.

Erdemir, etkinliği her hafta düzenleyeceklerini kaydetti. Vatandaşlar da etkinliğin yapıldığı kavşaktaki araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğunu belirterek, Efeler Kent Konseyi yöneticilerini böyle bir etkinlik düzenledikleri için kutladı.