Efeler Belediyesi'nden futbol atağı

Efeler Belediyesi, profesyonel bir futbol takımı oluşturmak için kolları sıvadı. Efelerspor Futbol Takımı, bundan sonra belediye bünyesinde faaliyet gösterecek. Belediye Başkanı Atay, “Efeler’e yakışan bir takım oluşturacağız” dedi.

Efeler Belediyesi, ilçede profesyonel bir futbol takımı oluşturulması için düğmeye bastı. Bu kapsamda, Efelerspor Futbol Takımı belediyeye devredildi.

Efelerspor’un Saklıbahçe’deki tanıtım toplantısında konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, profesyonel bir futbol takımının olmayışının Efeler için büyük eksiklik olduğunu söyledi. Bunu gerçekleştirmek için harekete geçtiklerini vurgulayan Atay, “Efeler ilçesini seneye süper ligde, öbür sene BAL’da, öbür sene de profesyonel liglerde başarıyla temsil edecek altyapıyı oluşturacağız. Efeler’e yakışan bir takım oluşturmak için çalışacağız. Hedefimiz yeni bir Altınordu yaratmaya yönelik bir organizasyonu gerçekleştirmek. Forma rengimiz yeşil beyaz olacak” diye konuştu.

“BÜTÜN SORUNLARINIZI ÇÖZECEĞİZ”

Tanıtım toplantısına katılan futbolculara seslenen Atay, şöyle devam etti: “Yeni bir tesise geçeceğiz. O tesisle ilgili yapılacak olan işlemler var. Sizlerin bütün sorunlarını çözeceğiz, sorunsuz olarak futbol oynamanızı sağlayacak altyapıyı gerçekleştireceğiz. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız sizlerle ilgilenecekler. Menajerimiz olacak. Ankara’da Gençlerbirliği’nde uzun yıllar genel sekreterlik yaptım. O arkadaşımız da pro lisans sahibi, ODTܒde öğretim üyeliği yapan bir arkadaşımız. O gelecek, menajerlik konumunda bir organizasyonu gerçekleştirecek. Biz de iyi şeyler yapmak için çaba sarf edeceğiz. Hem kendinizi geliştirmeniz, daha üst takımlara geçmeniz için bir katkı yapacağız.”

“AİLE ORTAMI SAĞLAYACAĞIZ”

Takımın başarılı olacağına yürekten inandığının altını çizen Atay, “Sizlerin de bunu başaracağınıza yürekten inanıyorum. Resmi sözleşmeleri imzaladığınız için bir yıl birlikteyiz. Başarılı olacağız. Hiç endişe etmeyin. Bir aile ortamı içinde futbol oynayacaksınız” dedi.

Basın toplantısında kulüp yöneticileri de hazır bulundu.