Ebru sergisi beğeni topladı

Ebru Sanatçısı Yusuf Arslan, 2 yıllık zaman diliminde gerçekleştirdiği çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sundu. Serginin açılışına Vali Yavuz Selim Köşger de katıldı.

Hobi olarak başladığı ebru sanatını geçen zaman içinde adeta yaşam biçimi haline getiren Yusuf Arslan, ikinci sergisini açtı. Millî Aydın Bankası Kültür Merkezi’ndeki serginin açılış kurdelesini Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Efeler Belediye Başkanvekili Abidin Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz ve 22. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Rıza Acar kesti.

RENK CÜMBÜŞÜ

Sergiyi gezerek eserleri inceleyen Vali Köşger ve protokol üyeleri, çalışmalar hakkında Arslan’dan bilgi aldı. Sergide ebru sanatıyla yapılan 76 tablo, 250 fular ve 700 kravatın gösterime sunulduğu bilgisini veren Arslan, “Yaklaşık 13 yıldır ebru sanatıyla uğraşıyorum. Ebru, bize ait bir sanat. Kökleri Orta Asya’ya dayanıyor. Ben ebruyu ‘mütevazı insanların sanatı’ olarak görüyorum. Bu çalışmalar, 2 yıllık emeğimin ürünü. 2 yıl önce ilk sergimi açmıştım, bu ikinci sergim. Çalıştıkça, sergi açtıkça sanatımı daha da geliştiriyorum. Daha profesyonelleşiyorum. Kendi atölyemde sanatsal çalışmalarım devam ediyor” diye konuştu.

Sergi, 15 Şubat’a kadar gezilebilecek.