Dizi ve filmlerle aile yapısını bozmaya çalışıyorlar

Aydın Valiliği ile Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde Aile Haftası kapsamında kahvaltı programı düzenlendi. Aydın Valiliği ve Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde Kızılcaköy’de kahvaltı etkinliği düzenlendi. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Türklerde aile yapısının gülcü olması nedeniyle aile yapısını bozmak için sistematik olarak diziler, filimler ve sosyal medya üzerinden saldırılar yapıldığını söyledi.

Aydın’da da 6-12 Mayıs Aile Haftası kapsamında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Keyif Bahçesi’nde düzenlenen kahvaltı programına, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, eşi Fatma Köşger, Aydın İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Selahattin Acara,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, KYK İl Müdürü Feti Karsak, şehit ve gazi aileleri, engelli vatandaşların aileleri, koruyucu aileler ve her çeşit profilden aileler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, “Aile Haftası dolayısıyla bir araya gelelim istedik. Ekonomik destek verdiğimiz, maddi manevi destek verdiğimiz tüm ailelerimiz burada. Aile gerçekten bizim için çok önemli. Aileyi uzun uzun anlatmak gerekebilir ama bir çatı bir ev sıcaklığını herhalde hiçbir yerde bulamıyoruz. Yaşlarımız büyüse de annelerimizi babamızı, çocukluğumuzu anıyoruz. Biz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak ailelerimize bu sıcaklığı sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Bu nedenle burada olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BATI’NIN DÜŞTÜĞÜ ÇUKURA DÜŞMEYELİM”

Türk aile yapısındaki kuvvetli bağ nedeniyle başka milletlerden üstün olduğunu vurgulayan Vali Köşger ise, “Bizim toplumumuza yönelik saldırılarda temel olarak aileyi seçiyorlar. Sistematik bir şekilde aile yapımızı zayıflatmaya yönelik saldırılar yapıyorlar. Bunu da dizilerle, filmlerle, sosyal medyayla yapmaya çalışıyorlar. Bu konuda toplum olarak duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Batıda aile yapısı bertaraf olduğu için tamamen bir kokuşmuşluğun içindeler. Biz ise Batı’nın düştüğü çukura düşmeyelim. Aile yapımıza sımsıkı sarılalım. Bir millet olmanın şuuruyla herkese uzun ömürler diliyor ve Aile Haftasını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, 68 yıldır evli olan 85 yaşındaki Emine Mengi ve 91 yaşındaki Ali Mengi çifti ile yeni evlenecek olan Umut Güler ve Emina Vatansever’e, Vali Köşger tarafından hediyeleri takdim edildi. Daha sonra Vali Köşger, katılımcılarla pasta kesti. Programın sonunda çocuklar uçurtama uçurarak doyasıya eğlendi.