Dilmen: Rahatlatıcı tedbirler açıklanmalı

Gelecek Partisi İl Başkanı Ali İhsan Dilmen, “Devlet bir an önce, gelirini ve işini kaybeden insanını rahatlatacak tedbirleri açıklamalıdır. Vatandaş olarak devletten çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen, koronavirüs riski ve buna bağlı olarak yaşanan gelişmelere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“Hükümeti yaşanan krizde vatandaşın, reel sektörün yanında olmaya davet ediyoruz” çağrısında bulunan Dilmen, “Devlet dairelerinde yangın talimatı vardır. Bu talimatta kurtarılacaklar sıralanmıştır. Koronavirüs nedeniyle ülkeler tedbirlerini bir bir açıklanıyor. Bizde de açıklanıyor. Öncelikle karşılaştığımız tehlikenin iki önemli yönü var. Bunlardan ilki sağlıkla ilgili alınan tedbirler. Bu konuda gereken birçoğu yapılıyor. İkinci etki alanı ise sağlık sebebiyle alınan tedbirlerin ekonomi-çalışma hayatı ve finans tarafı var. Devlet bu noktada sağlıkta olduğu gibi tehlikenin ve tehdidin farkında olduğuna dair işaret göremiyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Dilmen, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İş yerleri kapatılıyor, insanların evde oturması isteniyor ama gündelik hayat nasıl devam edecek işleri düştüğü için geliri kaybolanlara nasıl destek verecek bilmiyoruz. Oysa sağlık için alınan tedbirlerin reel ekonomiye etkisi çok yüksek olacaktır. Devlet bir an önce, gelirini ve işini kaybeden insanını rahatlatacak tedbirleri açıklamalıdır. Karşılaştığımız tehlike ve tehdidin müsebbibi hükümet değildir ama iyi yönetemez, vatandaşını rahatlatmazsa sorumluluğunu yerine getirmemiş olacaktır. Vatandaş olarak devletten çözüm bekliyoruz.”