Dalar, muhtarlığa talip

Bir dönem CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapan Ülkü Kurukaya Dalar, Kurtuluş Mahallesi Muhtarlığı’na aday olduğunu açıkladı. Dalar, Türkiye’nin ilk kadın muhtarı Gül Esin’den aldığı feyzle yola çıktığını kaydetti.

Bir dönem CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapan, daha sonra İYİ Parti’ye katılarak yönetimde görev alan Ülkü Kurukaya Dalar, Kurtuluş Mahalle Muhtarlığı için kolları sıvadı.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduğunu, 17 yıldır Kurtuluş Mahallesi’nde ikamet ettiğini aktaran Dalar, 10 yıldır aktif siyasetin içinde olduğunu ifade etti. Birçok sivil toplum kuruluşuna üye olduğunu anlatan Dalar, Türkiye’nin ilk kadın muhtarı Gül Esin’den aldığı feyzle muhtar adaylığı kararı aldığını vurguladı.

"DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM"

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara sağladığı haklardan söz eden Dalar, kadınlara Cumhuriyet döneminde ilk önce yerel seçimlere, daha sonra da milletvekili seçimlerine katılma hakkının sağlandığını hatırlattı. 10 yıllık aktif siyaset tecrübesi ve insan ilişkilerinde kendine olan güveniyle bu yola çıktığını dile getiren Dalar, “Siz değerli arkadaşlarımdan seçim sürecinde desteğinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim” dedi.