Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Aydın’dan geçecek

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 12 Ekim’de Aydın’dan geçecek. Çine istikametinden kente girecek bisikletçiler, İzmir Bulvarı’nı izleyerek, Selçuk yönüne devam edecek

Bu yıl 54.’sü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 09 Ekim 2018 Salı günü Konya – Konya 1. Etap turuyla başladı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlayan 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 14 Ekim 2018 Pazar günü Bursa – İstanbul 6. Etap turu ile tamamlanacak. World Tour kategorisine yükselen Dünyanın en prestijli bisiklet yarışı organizasyonu olarak gösterilen 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na aralarında Türk Milli Takımı'nın da bulunduğu 20 takımdan 140 sporcu yer almaktadır.

AYDIN’DAN GEÇECEKLER

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 205.5 kilometrelik 4. Etabı olan Marmaris – Selçuk yarışları 12 Ekim 2018 Cuma günü Marmaris’ten saat 11.00’da start alacak. Yaklaşık saat 13.50’da Aydın il sınırları içerisine girecek olan sporcular Çine ilçesinin ardından yaklaşık saat 14.50’da Efeler ilçesi eski otogar önünde kurulacak Türkiye Güzellikleri Sprint Primi noktasından geçecekler. Tur Efeler ilçesinden geçtikten sonra İncirliova ve Germencik ilçelerinden geçerek yaklaşık saat 16.15’te Selçuk’ta etabı tamamlayacaklar. Aydınlılar, bisikletçilerin geçişisini Kurtuluş Mahallesi’ndeki eski otogar önünden izleyebilecek. Helikopterle havadan çekim yapılacak turda, Aydın’ın tanıtımına da katkı sağlanacak.