Çukurovalılar tek çatı altında toplandı

Ege'de yaşayan Çukurovalıların birlik beraberlik, dayanışmasını sağlamak ve tek çatı altında toplamak amacıyla Yunus Uzunlular öncülüğünde “Ege Çukurovalılar Derneği” kuruldu.

Yönetiminde akademisyen, bürokrat, iş adamı ve yöneticilerin yer aldığı Ege Çukurovalılar Derneği ilk yönetim kurulu toplantısını coşkuyla gerçekleştirdi. Programa Derneğin Onursal Başkanı, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat da katıldı.

Çukurovalıların vazgeçilmez lezzetlerinden Adana Kebap eşliğinde yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında hemşehrilerine seslenen Dernek Başkanı Yunus Uzunlular, “Ege’de yaşayan Çukurovalıların birlik beraberlik ve dayanışmasını sağlamak ve özellikle üniversitede okuyan öğrenci kardeşlerimize yardımcı olma noktasında burs, barınma ve diğer hususlarda yardımcı olmayı hedefliyoruz. Derneğimiz, hemşehrilerimizin kaynaşması, birlik ve beraberliğin perçinlenmesini amaçlıyor. Derneğimiz kesinlikle siyaset gözetmiyor. Ülke ve vatanperverlik noktasında kırmızı çizgimiz vardır ve olmazsa olmazımızdır. Bütün hemşehrilerimizi bir arada tutan aynı zamanda akademik noktada da bir platform özelliği de taşıyor” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ DERNEKLERE ÖRNEK OLACAĞIZ

10 bine yakın Çukuovalı’yı tek çatı altında toplamak istediklerini dile getiren Başkan Uzunlular, “Tabela dernekçiliği yapmayacağız icraata dökeceğiz. Yaptığımız sosyal faaliyetlerle Türkiye’deki bütün derneklere örnek olabileceğiz diyebilirim. 10 bine yakın Çukurovalı var ve yaklaşan yerel seçim öncesi de tavrımızı belirleyeceğiz. Blok olarak oy kullanacağız. Bütün hemşehrilerimiz de bu noktada hem fikirdir. Ülkemizin menfaatleri ve bekası noktasında fikrimiz ve zikrimiz bellidir. Bu noktada memleket düşmanlarına kesinlikle fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Derneğin yönetim kurulunda Doç.Dr. Soner Aladağ, Dr. Nebi Sökmen, Mustafa Aparı, Baybars Dal, Ali Evdilek, Ökkeş Demir, Melek Fırat yer alıyor.