Çomakçı: 1 Mayıs'ı Aydın'da kutlayacağız

Eğitim – İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakçı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü 5 yıldır olduğu gibi bu yıl da Aydın’da kutlayacaklarını belirterek, “Tüm emekçileri yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim – İş) Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakçı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü 5 yıldır olduğu gibi bu yıl da Aydın’da kutlamayı planladıklarını söyledi.

Efeler Saklı Bahçe’de düzenlenen Eğitim – İş Aydın Şubesi Başkanlar Kurulu toplantısında konuşan Çomakçı, tüzük gereği sene başında, ikinci dönem başında ve yılsonunda bu etkinliği düzenlediklerini kaydetti. 14 gün önce Türkiye’nin ciddi bir seçimi geride bıraktığını dile getiren Çomakçı, 31 Mart yerel seçimlerin etkilerinin on yıllar boyunca süreceğini savundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili görüşlerini de paylaşan Çomakçı, “Umarım, tartışması devam eden İstanbul seçimlerinin de sonuçları bir an evvel açıklanır ve hak eden, hukuken bu hakkı elde eden Sayın İmamoğlu da önümüzdeki birkaç gün içinde mazbatasını alarak belediye başkanlığı görevine başlar. Buradaki esas kararı verecek olan Yüksek Seçim Kurulu’dur. Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı her ne olursa olsun elbette kamuoyunda tartışılacaktır. Ama vicdanın ve hukukun sesini dinleyerek isabetli bir karar vermesini temenni etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor” dedi.

“GÖRKEMLİ BİR KUTLAMA YAPACAĞIZ”

Önümüzdeki süreçte gerçekleştirecekleri çalışmalardan söz eden Çomakçı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü nerede ve nasıl kutlayacakları konusunu Genel Merkez düzeyinde görüştüklerini aktardı. Gerek İstanbul ve Ankara’da yapılacak gerekse de bölgesel anlamda gerçekleştirilecek etkinliklere katılma şanslarının olmadığını söyleyen Çomakçı, “Eğitim –İş ve Birleşik Kamu – İş olarak 5 yıldır Aydın’da alanlara çıkmaktayız. Aydın’da alanı boş bırakamayacağımızı, özellikle de son 2 yıldır Aydın’daki diğer demokrasi güçleriyle, sendikalar ve demokratik kitle örgütleriyle kutlamaları birlikte gerçekleştirdiğimizi ifade ederek, 1 Mayıs’ı Aydın’da kutlayacağımızı ifade ettik. 1 Mayıs, emeğin bayramı. 1 Mayıs, işçinin, emekçinin bayramı. Bu günün ruhuna uygun kutlanabilmesi için sizleri yanımızda görmek istiyoruz. 1 Mayıs’ı daha görkemli ve daha kitlesel bir şekilde kutlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

19 MAYIS’TA SAMSUN’A GİDECEKLER

19 Mayıs 2019’un Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yüzüncü yıldönümü olduğunu anımsatan Çomakçı, Eğitim – İş Aydın Şubesi olarak bu kapsamda Samsun’da düzenlenecek etkinliklere katılım sağlayacaklarını dile getirdi. Bu konuda 45 kişilik otobüs tuttuklarını kaydeden Çomakçı, talebin artması durumunda ikinci bir otobüs kaldırılabileceğini de anlattı. Çomakçı, 27 Mayıs’ta da Aydın Kültür Merkezi’nde Şair Nazım Hikmet’i anma etkinliği düzenleyeceklerini belirterek, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi. Toplantıya, Birleşik Kamu – İş Konfederasyonu Aydın İl Temsilcisi Yener Bozkurt da katıldı.