Çerçioğlu: Koçarlı, tarihinde görmediği yatırımı aldı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Biz Büyükşehir olarak, Mutlu Başkanımla beraber, 5 yıl içinde 58 milyon liralık hizmet ettik Koçarlı’ya. Koçarlı, tarihte görmediği yatırımı aldı” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 5 yıllık zaman diliminde Koçarlı’ya 58 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, “Koçarlı, tarihte görmediği yatırımı aldı” dedi.

Koçarlı’daki mesire alanının açılış töreninde vatandaşlara seslenen Çerçioğlu, 10 dönümlük alanda çocuk oyun gruplarının, oturma alanlarının, spor aletlerinin ve 300 metrelik yürüyüş yolunun yer aldığını söyledi. Şimdiye kadar Koçarlı’da gerçekleştirdikleri çalışmalardan söz eden Çerçioğlu, “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak, Mutlu Başkanımla beraber, 5 yıl içinde 58 milyon liralık hizmet ettik Koçarlı’ya. Koçarlı, tarihte görmediği yatırımı aldı. Önümüzdeki süreçte de en az bunun iki katını yapmaya söz veriyoruz” diye konuştu.

“ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ”

Büyükşehir Belediyesi’nce faaliyete geçirilen Ege Yem, Ege Et ve Ege Süt’ün faaliyetlerinden de söz eden Çerçioğlu, “Süt yemi piyasada 89 lira, Ege Yem’de 75 lira. Besi yemi piyasada 76 lira, bizde 67 lira. Arpa yemi ezmesi piyasada 67 lira, bizde 58 lira. Neden bunu yapıyoruz? Girdi maliyetlerini düşürelim, üreticimize destek olalım diye. Her zaman üreticimizin, köylümüzün yanındayız. Tarlada ne ürününüz kalırsa kalsın Büyükşehir Belediyesi alıcıdır. Hem de sizi zarara uğratmadan” ifadelerini kullandı.

“SİZ SU BİLE GETİREMEDİNİZ”

Konuşmasında, Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Mustafa Savaş’ı da eleştiren Çerçioğlu, şunları kaydetti:

“Belediyecilik denince bunların aklana alt yapı, üst yapı geliyor. Onları zaten en iyi ben yapıyorum. En iyisini ben yaparım onların. 2014’te Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda 60 köyün suyu yoktu. Haftada bir gün 2 saat akardı o köylerde. Bu köyleri kim idare ediyordu? İl Özel İdaresi. Elini kolunu tutan mı vardı Mustafa Savaş senin? Yapsaydın ya. İktidar milletvekiliydin. Niye yapmadın? Siz su bile getiremediniz. İnsanlar köyde abdestlerini alamıyordu. Yolu yoktu, asfaltı yoktu. Onu da biz yaptık.”

Vatandaşlar arasında ayrım gözetmeden hizmet ettiklerini anlatan Çerçioğlu, “17 yıldır söz verdiğiniz Aydın – Denizli Otoyolu ne oldu? Hayal oldu. Havaalanı hayal oldu. Bölge Hastanesi ne oldu? Hayal oldu. Adliye binası ne oldu? Yalan oldu. Sizler verdiğiniz sözün hiçbirini tutmadınız ama biz Mutlu Başkanımla verdiğimiz sözleri tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz” görüşlerini aktardı.

“BURASI KOÇARLI HALKININ”

Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk de “Koçarlı’mızda ailecek vakit geçirebilecek alanlarımız oldukça sınırlıydı. Bu durum ilçemiz için önemli bir sorundu. Biz bu duruma son vermek için merkezdeki parklarımızı hizmete açtık. Vatandaşlarımız aileleriyle birlikte, bu parklarla güvenli ve huzurlu vakit geçirebiliyorlar. Çamlık alanı da hepimizin kanayan yarasıydı. Herkes buranın Koçarlı halkının kullanımına açılmasını istiyordu. Biz de bugün burada Özlem Başkanımızla bu istediğinizi yerine getiriyoruz. Çamlık alanı, Koçarlı halkınındır” dedi.

Seçimden seçime halkın karşısına çıkmadıklarını, vatandaşlarla sürekli iç içe olduklarını belirten Öztürk, önümüzdeki dönemde gerçekleştirecek çok işleri olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından mesire alanının açılış kurdelesi protokol üyelerince kesildi. Başkan Çerçioğlu, açılış esnasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Açılışa, CHP İl Başkanı Ali Çankır, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ile CHP ve İYİ Parti’nin yöneticileri de katıldı.