Çerçioğlu: Hedef yüzde 65

CHP’li kadınlara seslenen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Onlar Aydın’da her zaman kaybettiler. Yine kaybedecekler. Kazanmaları mümkün değil. Hedefimiz yüzde 65” dedi.

CHP’nin Aydın’daki kadın örgütleri, Şükran Güngör Sahnesi’nde düzenlenen toplantıyla yerel seçim startı verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda söz alan CHP Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Ayşe Özdemir, “Kuvayı Milliye ruhuyla, emperyalizme karşı kuruluşun ve kurtuluşun en önemli değeri CHP ülkemizde her zaman kadın haklarını yükseltme savaşının öncüsü olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Bizler pazara kadar değil, mezara kadar CHP’liyiz. Bugün Aydın’ın siyasi tarihinin en önemli toplantısını yapmaktayız. Aydın’dan Türkiye’nin bütün kadınlarına seslenmek için bir araya geldik. Tüm yurtsever kadınlarımızı mücadelemizi büyütmeye davet ediyorum. Gericiliğe, bölücülüğe ve emperyalizme karşı Kuvayı Milliye ruhunun kalbi, bu topraklarda, bu salonda atıyor” dedi.

“ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”

31 Mart’ta hem Büyükşehir’de hem de 17 ilçede CHP’nin bayrağını dalgalandırmak için çalışacaklarını vurgulayan Özdemir, “Topuklu Efe’nin karşısına çıkaracak aday bulamadılar. Savaştan yana değil, barıştan yanayız. Yerel seçimlere az süre kaldı. Yağmur çamur demeden inandığımız idealler uğruna, yılmadan, yorulmadan, bıkmadan, usanmadan, geleceğimiz için, çocuklarımız için çalışmalıyız. Çok çalışmalıyız” diye konuştu.

“YORULMAK YOK”

Konuşmasına basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ise “Kadın olmadan devrim olmaz. Devrim olmadan ülke kurtulmaz. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması için ve ayakta kalması için sizlere büyük görevler düşüyor. Yerel seçimlere 80 gün var. Bugün sizlerle sahaya tam olarak iniyoruz. Sizler her daim sahadasınız ancak bu 80 gün yorulmak yok, uyumak yok. İşimizi gücümüzü ayarlıyoruz. Hedefe kilitleniyoruz. 7 gün 24 saat çalışmaya hazır olduğunuzu biliyorum. Bu millet, sizin omuzlarınızda yükselecek” ifadelerini kullandı.

“ÇİÇEKLER AÇMAYA DEVAM EDECEK”

“Türkiye’nin en çalışkan belediye başkanlarından sizlerden biri” diyen Çankır, “Bir anne, bir eş, bir kız kardeş. Fakirin fukaranın dostu, halkın hizmetkarı bir belediye başkanımız var. Bununla ne kadar övünseniz azdır. Ben bu şehirde yaşayan her bir kadının ruhunda bir Özlem Çerçioğlu görüyorum. O, cesaretini sizden alıyor. O, azmini size borçlu. O, kadınların çağdaş ve laik Türkiye’de söz sahibi olabileceğinin yaşayan bir kanıtı. Şehrimize kadın eli değdi. Kadın eli değen şehrimiz güzellişti. 2019’un Mart’ında Aydın’ın ovalarında dağlarında çiçekler açmaya devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

‘KADIN ADAYLARA YER VERİN’ ÇAĞRISI

Partililerin yoğun alkışları eşliğinde kürsüye gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da 2009 ve 2014 seçimlerindeki başarılarından ötürü kadın ve gençlik kolları örgütlerine teşekkür etti. Partili belediye başkan adaylarına seslenen Çerçioğlu, belediye meclis üyeliği aday listelerinde mutlaka kadın adaylara yer verilmesi gerektiğine işaret etti.

“YİNE KAYBEDECEKLER”

Konuşmasında muhaliflerini de eleştiren Çerçioğlu, “Seçime 80 gün kaldı. Her zaman fakir fukaranın yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Onlar her zaman Aydın’da kaybettiler. Yine kaybedecekler. Kazanmaları mümkün değil. Çünkü onlar, artık insanlarla bir arada değiller. İnsanları dinlemiyorlar, tepeden bakıyorlar. Ben onlara ‘Beyaz Türkler’ diyorum artık. Çünkü hiçbirimizin adını bilmediği meyveleri tüketiyorlar. Bütün partiler, bu kadınlardan korksun. İYİ arkadaşlarımızla beraber tüm Aydın’ı karış karış dolaşacağız. Ben yüzde 65 diyorum. Üstü sizin olacak” diye konuştu.

Toplantıya CHP’nin il ve ilçe kadın kolları üyeleri, belediye başkanları ve belediye başkan adayları katıldı.