Çerçioğlu, kadınlardan söz aldı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “31 Mart akşamı seçimi kazandığımızda saat 9’da Atatürk Kent Meydanı’nda buluşacağız. Söz mü?” diyerek, kadınlardan söz aldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efelerli kadınlarla Turistik Park’taki etkinlikte bir araya geldi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehter Takımı’nın mini konseriyle başlayan etkinlikte ilk sözü alan CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, “Aydın Büyükşehir’de olduğu gibi Efeler’de de Mart’ın sonu bahar olacaktır” dedi. CHP Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Ayşe Özdemir de Büyükşehir ve 17 ilçede zafer elde etmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını ifade etti. Özdemir, toplantıya katılan, İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Lale Budaklı ile birlik ve beraberlik pozu verdi.

“BU NE GÜZEL BULUŞMA”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ise cinsiyet eşitsizliğinin en önemli sorunların başında geldiğini belirterek, “Kadına ‘kadın’ demekten çekinildiği, kadına sadece kaç çocuk doğuracaksın, nasıl giyineceksin dendiği bir iktidar dönemini yaşıyoruz. 31 Mart’ta bu iktidar döneminin sonu gelecek. 31 Mart’ta kadınlar seçimi kazanacak” diye konuştu.

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da Başkan Çerçioğlu’nun Aydın Belediye Başkanı seçildiği 2009 seçimlerini “devrim” olarak nitelendirerek, “Bir şeye kadın eli değerse orada temizlik vardır, güzellik vardır. Bu ne güzel bir buluşma? Bu güzellik, 31 Mart’ta sandıklardan taşacak” ifadelerini kullandı.

“SÖZ VERİYORUM”

CHP Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay da “Efeler Belediyesi’nde tarımla ilgili müdürlük kuracağım. Atıl durumda olan bütün topraklarımızı işleyeceğiz. Orada sadece kadınlarımız ve gençlerimiz çalışacak. Söz veriyorum sizlere. Özgür bir birey olmanız için hepinizin ekonomik özgürlüğe kavuşması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Salonu dolduran kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın 17 ilçesinde kültür, gençlik ve çocuk merkezleri açtıklarını, sosyal belediyecilik yaptıklarını söyledi.

“HİÇBİR AYRIMCILIK YAPMADIM”

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birinin AYBA olduğunun altını çizen Çerçioğlu, “Kadınlarımızın yanındayız. 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde inanın, herkese adil davrandım. Hiçbir ayrımcılık yapmadım. Bu kentte yaşayan bütün insanlara kucak açtım. Bütün insanlara hizmet verdim. Elbette kadınlara ve çocuklara yönelik pozitif ayrımcılık yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. 31 Mart akşamı seçimi kazandığımızda saat 9’da Atatürk Kent Meydanı’nda buluşacağız. Fatih Bey de orada olacak. Beni kardeşimden ayırmayın. Kardeşimle beraber size hizmet edeceğiz. Siz kadınların desteği çok önemli” ifadelerini kullandı. Başkan Çerçioğlu, kadınların fotoğraf çekilme isteklerini de geri çevirmedi.