Çerçioğlu'na reklam harcamalarını sordular

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Cumhur İttifakı’na mensup üyeleri, belediyenin son 5 buçuk yıllık dönemde reklam ve tanıtım kalemleri için ne kadar harcama yapıldığına ilişkin önerge verdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı birinci toplantısında Cumhur İttifakı’na mensup belediye meclis üyeleri, Başkan Özlem Çerçioğlu’nun yanıtlaması istemiyle 3 önergeyi divan başkanlığına sundu.

Cumhur İttifakı adına AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Güler tarafından sunulan ilk önergede, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin son 5 buçuk yıllık dönemde reklam, billboard, afiş ve tanıtım giderleri için ne kadar harcama yapıldığı sorusuna yanıt arandı. Diğer önergede ise Didim’deki Apollon Tapınağı’nın içinde olduğu koruma amaçlı imar planlarının ne zaman yapılacağı soruldu. Başkanlığa sunulan üçüncü önergede ise “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak son 5 buçuk yılda Didim’den Büyükşehir Belediyesi’ne elde ettiğiniz gelirler toplamı nedir? Büyükşehir Belediyesi’nin son 5 buçuk yılda Didim’e yaptığı yatırımların toplam tutarı nedir?” denildi. Başkan Çerçioğlu, söz konusu önergeleri yazılı olarak yanıtlayacağını ifade etti.