Çek senet operasyonunda 8 tutuklama

Aydın ve İzmir’de çek senet mafyasına yönelik şafak operasyonu düzenlendi. 100 polisin katıldığı operasyonda, Aydın ve İzmir'deki 11 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan şüphelilerden 8’i tutuklanırken 3 adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Gasp Büro Amirliği ekipleri, “Baskı, tehdit, darp, yağma, silahla tehdit ve zorla boş senet imzalatmak” suçlarından şüpheli şahıslara yönelik çalışma başlattı. Bir süredir devam eden fiziki ve teknik takibin ardından, operasyonun düğmesine basıldı.

Aydın ve İzmir'de önceden belirlenen 8 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda 11 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda tabanca şarjörü, mermi ve boş senet örnekleri bulundu. Gözaltına alınan zanlılar, Aydın İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, Aydın Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyeye çıkarılan zanlılardan 8’i tutuklanırken 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlıların ekonomik olarak zor durumda olan vatandaşlara faizli para veren çete üyelerinin mağdurlara zorla boş senet imzalattırdıkları belirlendi.