Çankır: Belediyelerimiz arasında sorun olmaz

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleri arasında hiçbir zaman sorun olmaz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla Fatih Atay’ın arasında asla bir sorun söz konusu değil” dedi.

Hafta sonu yapılan seçimli olağan kongrede güven tazeleyen CHP İl Başkanı Ali Çankır ve yönetim kurulu üyeleri, İl Seçim Kurulu’na gelerek mazbatalarını aldı.

Çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çankır, “Bizim artık tek bir yönümüz var o da iktidar. Tek bir hedefimiz var o da Türkiye mazbatası. Bu anlamda Aydın örgütlerinin tamamı, 17 ilçe başkanımla, yerel yönetimlerimizle, il ve ilçe yönetimlerimizle bu Pazar seçim olsa Türkiye’nin mazbatasını alacak şekilde hazırız” diye konuştu.

“ADIM ATACAKLARINA İNANIYORUZ”

Çankır, Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş’ın görevden alınmasının ardından Büyükşehir ve Efeler Belediye Başkanları arasında sorun olup olmadığına ilişkin bir soruya, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleri arasında hiçbir zaman sorun olmaz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla Fatih Atay’ın arasında asla bir sorun söz konusu değil. Birtakım kararlar alınmış. Bu kararlarla ilgili de bütün örgütlerimiz, bu konuda duyarlı her iki belediye başkanımızın da bu sorunu çözmekle ilgili bir an önce adım atacağına biz inanıyoruz” yanıtını verdi.