CHP’den 98’inci yıl kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 98’inci yıldönümü nedeniyle Atatürk Kent Meydanı’nda tören düzenlendi. CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Türkiye’nin yaşayan koca çınarının, CHP’nin bir parçası olarak, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında her daim yürümeye devam edeceğiz” dedi.


CHP Aydın İl Başkanlığı’nca partinin kuruluşunun 98’inci yıldönümü nedeniyle Atatürk Kent Meydanı’nda tören düzenlendi. CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir ve Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Dinç’le birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törende konuşan Çankır, “57 yıllık yaşam, 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, bir ülke, milyonlarca özgür ve bağımsız vatandaş bıraktı Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Dünyanın her yerinde saygı duyulan, dâhiliği, yaptıklarıyla tarihin her noktasında kendinden övgüyle söz edilmiş eşsiz bir lider. İşte böyle bir liderin, ‘Benim iki büyük eserim vardır: biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyen, her türlü parçalanma ve bölme girişimlerine rağmen, dimdik, gururla, nesilden nesle dalgalanan, altı ok ruhunu içinde barındıran örgütümüzle, CHP’nin 98’inci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Ali Çankır, “Cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne uzanan şanlı tarihimizde tam bağımsız Türkiye ideolojimizden, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ anlayışımızdan asla vazgeçmeden, Kuvayı Milliye ruhuyla, bu vatanın her karış toprağında canını ortaya koyan, savaşan, 7 düvele haddini bildiren atalarımızın emaneti CHP, bizler için vazgeçilmesi mümkün olmayan bir sevda olmuştur” diye konuştu.

“CHP, TÜRKİYE’DİR”

“AKP iktidarının ülkemizi getirdiği olumsuz tablo ortadayken, CHP’nin her ferdine çok önemli görev ve sorumluluklar düşüyor” görüşünü aktaran Çankır, şöyle devam etti: “Umudun, sevginin, hoşgörünün harmanlandığı, güçlü ve mutlu bir Türkiye yaratma çabamız ve inancımızla bizlerden sonraki nesillere bırakılacak en önemli mirasımız budur. Bu düzeni kurmak için çalışmak ve çabalamak, yarınlara umutla bakabilmek için, bugün bu çatı altında vereceğimiz mücadeleyle çok şeyi elbirliğiyle değiştireceğiz. Gözlerimizdeki ışığın, yüreğimizdeki inancın, gönüllerimizdeki umudun sahibi, demokrasinin, özgürlüğün, laikliğin ve cumhuriyetin yıkılmaz kalesi, çağdaşlığın, aydınlanmanın ve adaletin öncüsü, Türkiye’nin yaşayan koca çınarının, CHP’nin bir parçası olarak, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında her daim yürümeye devam edeceğiz. CHP, özgürlüktür. CHP, bağımsızlıktır. CHP, Türkiye’dir. Doğum günün kutlu olsun CHP.”

Etkinliğe Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.