CHP'den 'ekonomi' çıkarması

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar başkanlığındaki heyet, Aydın'daki sanayici ve esnafın yaşadığı ekonomik sorunların tespiti için bir dizi çalışmada bulundu. CHP'li Sancar, "Dileriz, Türkiye birlik içinde bu ekonomik krizden çıkar" dedi

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, beraberindeki heyetle birlikte Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette ilk sözü alan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Türkiye’nin gündeminde ciddi ekonomik sorunlar olduğunu belirterek, Denizli Milletvekili Teoman Sancar başkanlığındaki heyetin kentteki meslek kuruluşlarını ziyaret ederek, ekonomik sorunlara dair çözüm önerilerini paylaşacağını söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise “Komşu ilimizin milletvekili Temona Sancar’ı belediyemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Türkiye’nin büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldığını kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Ama ben Aydın halkına şu mesajı vermek istiyorum: Hiç kimse endişe etmesin. Hiç kimse sıkıntıya düşmesin. Her zaman Aydın Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarımızın yanında. Çiftçilerimizin tarlada bir ürünü kaldıysa Büyükşehir Belediyesi bunu satın alma yoluna gitti. Bundan sonra da satın alacaktır. Sosyal belediyeciliğin gereği budur. Bizim her zaman A, B, C planlarımız vardır” ifadelerini kullandı.

“SAMANI BİLE İTHAL EDİYORUZ”

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız da 24 Haziran seçimleri sonrasında ekonominin iyi gitmediğini dile getirdi. AK Parti iktidarının 16 yıldır tüketim ekonomisini benimsediğini kaydeden Yıldız, “2002’de AKP iktidara gelmeden önce kendi kendimize yeten ekonomimiz varken şu anda maalesef samanı bile Bulgaristan’dan ithal eder duruma geldik. İktidar, üretime dayalı bir ekonomi uygulamadığı için bugünlere geldi” tespitinde bulundu. Başkan Çerçioğlu’nun her zaman üreticinin yanında olduğunu vurgulayan Yıldız, çiftçinin tarlada kalan ürünlerinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından alınarak üreticinin desteklendiğini anımsattı.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de gelecek hafta okulların açılacağını hatırlatarak, kırtasiye masraflarının vatandaşın cebini yaktığını aktardı. Türkiye’nin iyi yönetilmediğini anlatan Bülbül, vatandaşın sosyal ve ekonomik sorunların kuşatması altında olduğunu dile getirdi. CHP’li belediyelerin icraatlarına ilişkin de konuşan Bülbül, “Belediyecilik demek CHP demek. CHP belediyelerinden korktuğu için AKP ittifak çalışmaları içinde. CHP’ye belediye başkanlıklarını nasıl kaybettiririz çalışması içinde. Korkunun ecele faydası yok. Aydın’da alıyoruz. Ankara ve İstanbul’un en az birini alıyoruz. 30 Mart’tan sonra Türkiye’de çok şey değişecek” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ MUHALEFET ETMEK DEĞİL”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise ekonomik sorunlara duyarsız kalmamak ve sorunları yerinde incelemek için Aydın’a geldiğini dile getirdi. “Aydın’da işçimizin, sanayicimizin, esnafımızın ve tüm vatandaşların bu krizden nasıl etkilendiğini anlamak adına birtakım ziyaretlerde bulunacağız” diyen Sancar, şöyle devam etti:

“Gerçekten yadsınamayacak derecede bir kriz söz konusu. Hanelerde, ocaklarda yangın var. Dileriz, Türkiye birlik ve beraberlik adına bu krizden çıkar. Çıkması adına da bir ve beraberiz. Amacımız muhalefet etmek ve eleştirmek değil, sorunların çözümüne ortak olmaktır. Ortak akılla Türkiye’nin daha huzurlu, mutlu ülke olmasını sağlamaktır.”

"AYDIN BÜYÜKŞEHİR, BİR MARKA"

Asıl meselenin sol – sağ meselesi olmadığını, evde kaynayan tencere olduğunu vurgulayan Sancar, “Her şeye üç ay içinde ciddi oranlarda zam geldi. Bir türlü değişmeyen asgari ücret var ama yüzde 80’lere varan döviz artışı var” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun çalışmalarının tüm Türkiye’de takdirle izlendiğine işaret eden Sancar, “Çiftçi mağdursa belediyenin Tarımsal Kalkınma Dairesi ona destek oluyor. Esnafın, turizmcinin kalkınması için olanaklarını seferber ediyor. Turizmiyle, tarımıyla, kent yaşamıyla Aydın gerçekten örnek bir şehir. Aydın, huzurun, mutluluğun ve refahın merkezidir. Örgütümüz ve belediyemiz Aydın’a bir gurur ve markadır” diye konuştu.